Aplikacja Legimi 3.0 na Androida oficjalnie dostępna

Aplikacja Legimi 3.0 na Androida oficjalnie dostępna

Przegląd

Legimi, serwis oferujący ebooki i audiobooki w abonamencie, udostępnił oficjalną aplikację Legimi 3.0 na Androida. Jest to kolejny, po stronie internetowej, etap zmiany identyfikacji wizualnej oraz rozbudowania funkcjonalności platformy.

Dostępna w Google Play aplikacja Legimi – ebooki i audiobooki bez limitu 3.0 została stworzona od podstaw i oprócz wszystkich funkcjonalności znanych z poprzedniej generacji, oferuje szereg dodatkowych. Najistotniejszymi zmianami w nowej wersji mają być:

  • szata graficzna, zunifikowana ze stroną internetową Legimi
  • wygodniejsze przeglądanie katalogu, m.in. dzięki prezentacji kolekcji, do tej pory dostępnych tylko w przeglądarce
  • zaawansowane wyszukiwanie, nie tylko tytułów, ale również autorów i wydawców (a niebawem cykli wydawniczych)
  • funkcja rekomendacji usługi i uzyskiwania z tego tytułu dodatkowego, bezpłatnego abonamentu (do tej pory dostępna tylko na stronie www)

Za nami kolejny kluczowy etap w procesie udoskonalania Legimi i tworzenia nowej, spójnej identyfikacji serwisu. Od momentu udostępnienia nowej strony widzimy wyraźnie, że wprowadzone zmiany przekładają się na jeszcze większe zaangażowanie użytkowników. Jesteśmy przekonani, że analogiczne zjawisko zaobserwujemy wkrótce właśnie w kontekście aplikacji. Planujemy dalsze inwestycje w technologię, a w celu pozyskania środków na rozbudowę platformy zaoferowaliśmy właśnie naszym inwestorom kolejną emisję obligacji – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Już niebawem Legimi wzbogacone zostanie o opcję obserwowania autorów i wydawców oraz możliwość zakupu vouchera prezentowego na abonament Legimi. Jesienią nową szatę graficzną zyskają aplikacje Legimi dla Kindle oraz na iOS. Całkowicie nowa wersja aplikacji na iPady i iPhone’y będzie miała premierę wiosną przyszłego roku.
Jednocześnie Legimi rozpoczęło kolejną publiczną emisję obligacji, oferując inwestorom 8,5% w skali roku i dodatkowe korzyści w postaci abonamentów Legimi i czytników ebooków. Zapisy potrwają do 23 września, a zgłoszenia przyjmowane są pod adresem www.legimi.pl/obligacje. Emisja ma na celu m.in. pozyskanie dodatkowych środków na rozwój i promocję usługi.

Kategorie: nowe technologie
Tagi: Legimi