Sierpniowy miesięcznik „W drodze” już w sprzedaży!

Przegląd

Sierpniowy miesięcznik „W drodze” już w sprzedaży, a w nim:

POROZMAWIAJMY O RAKU

Chyba każdy z nas zna kogoś, kto choruje lub chorował na raka. Dla wielu diagnoza: nowotwór – brzmi jak wyrok. O tym, że nie musi tak być, przekonuje onkolog, prof. Cezary Szczylik. Każdy rok w medycynie to postęp. Potrzebne są jednak radykalne zmiany w dostępie do nowych metod leczenia. A to zależy od tego, na co przeznaczane są publiczne pieniądze.

Szansą na życie bez raka są badania genetyczne, na przykład program „Badamy Geny”. Wykrycie mutacji genów, odpowiedzialnych za nowotwory, pozwala interweniować zanim choroba się rozwinie. Twórca programu, prof. Krystian Jażdżewski przekonuje, że biorąc pod uwagę osiągnięcia współczesnej genetyki, nie powinniśmy dziś umierać na chorobę nowotworową, a jedynie leczyć ją jako chorobę przewlekłą.

Pacjent dobrze poinformowany to gwarancja jego świadomego udziału w leczeniu. Jak poruszać się w gąszczu informacji o chorobie radzi Jarosław Gośliński, założyciel portalu zwrotnikraka.pl.

Gdy usłyszał w czasie rocznicy wydarzeń czerwcowych w Poznaniu, że za dwa lata może już nie być dyrektorem gabinetu, odpowiedział: „Nie musi mi pan grozić. Ja akurat umieram”. Andrzej Białas, były szef gabinetu prezydenta Poznania, opowiada o życiu z nowotworem. Skąd czerpie siły do życia? I jakie przesłanie chciałby przekazać chorym i ich rodzinom?

Jak wygląda życie i śmierć w hospicjum opowiada wolontariuszka poznańskie Hospicjum Palium – Barbara.

 

MSZA Z DZIEĆMI CZY DLA DZIECI?

Przekazywanie wiary dzieciom jest jak próba chodzenia po wodzie. Niełatwe zadanie, „zwłaszcza gdy samemu się kuleje” – mówi Marcin Gutowski, tata 3 dzieci. Zaprasza do porzucenia myślenia w kategoriach strategii i celów, odczytywania dni lepszych i gorszych jako znak od Boga, który przez dzieci wychowuje również rodziców. Czy istnieją liturgie dla dzieci, czy liturgie z udziałem dzieci? – odpowiada Paweł Milcarek, ojciec 7 dzieci.

 

Ponadto w numerze: rozmowa z Maciejem Grabskim, autorem trylogii o księdzu Rafale Nowinie i o tym, jakich duszpasterzy nam potrzeba; Dominik Jurczak OP – czy tylko ksiądz może głosić kazanie?

 

Miesięcznik „W drodze” jest dostępny w wersji papierowej w klasztorach dominikańskich i salonach prasowych, natomiast w wersji elektronicznej m.in. w Kindle Store czy iTunes. Więcej informacji: www.wdrodze.pl

 

miesięcznik: Facebook | Instagram | Twitter

wydawnictwo: Facebook | Instagram | Twitter

 

Kategorie: Religia
Tagi: W drodze