Maszyny Leonarda. Tajemnice i wynalazki w kodeksach da Vinci – poleca Wydawnictwo Jedność

Przegląd

Już 2 maja br. przypada 500 lat od śmierci Leonarda da Vinci, geniusza wszechczasów i ikony popkultury.

By uczcić ten wyjątkowy jubileusz, Wydawnictwo JEDNOŚĆ przygotowało książkę,  jakiej jeszcze nie było na rynku wydawniczym w Polsce!

Ta książka łączy pokolenia!

Premiera wydawnicza – 24  kwietnia 2019 r.

Tytuł:  Maszyny Leonarda

Podtytuł:  Tajemnice i wynalazki w kodeksach da Vinci

Autor:  Laurenza Domenico (tekst), Taddei Mario, Zanon Edoardo (red.)

 

Wydawca: Wydawnictwo JEDNOŚĆ, Kielce 2019 r.

 

Czy Leonardo da Vinci ma do ukrycia jakąś tajemnicę? Tak naprawdę ma ich wiele, wystarczy poszukać w jego kodeksach, pośród tysięcy rysunków maszyn i ich części, które się tam znajdują. W tej publikacji ukazujemy – nigdzie wcześniej tak nie zrekonstruowane – tajemnice i zagadki maszyn, które ukazują geniusz kreatywności Leonarda.

Autorzy, pasjonaci rzeczywistości wirtualnej (a także pasjonaci Leonarda) wychodząc od jego opisów i rysunków a następnie wykorzystując cyfrową obróbkę obrazu prezentują nam złożoność i funkcjonalność tychże urządzeń. I tak oto przed naszymi oczami jawią się łodzie pancerne, wciągniki, maszyny latające, machiny wojenne i wynalazki przeznaczone do wykonania różnych prac.

Ta skomplikowana cyfrowa rekonstrukcja wymagała lat pracy i badań, jednakże rezultat jest imponujący: jak nigdy dotąd możemy podziwiać wynalazki ukryte na stronach Kodeksów Leonarda da Vinci.

 

 

 

 

 

 

Kategorie: Sztuka
Tagi: Jedność