Nowe tytuły w wolnelektury.pl

Nowe tytuły w wolnelektury.pl

Przegląd

Fundacja Nowoczesna Polska na bieżąco uzupełnia największą internetową bibliotekę Wolne Lektury. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego biblioteka w 2019 roku powiększy się o 13 książek, które od stycznia publikowane są na stronie www.wolnelektury.pl.

Do tej pory w Wolnych Lekturach pojawiły się następujące tytuły: „Płomienie” Stanisława Brzozowskiego,„Marta” Elizy Orzeszkowej,„Próchno” Wacława Berenta,„Troilus i Kresyda” Wiliama Shakespeare’a,„Porwany za młodu” Roberta Louisa Stevensona i„Kolomba” Prospera Mériméego. Już niebawem, w sierpniu, światło ujrzy kolejny utwór – będą to:  „Stracone złudzenia” Honoriusza Balzaca w tłumaczeniu Tadeusza Boya-Żeleńskiego,kolejna pozycja z cyklu „Komedia ludzka”, który od kilku lat uzupełniany jest w bibliotece.

Do końca roku opublikowanych zostanie kolejnych sześć utworów. W najbliższych miesiącach poszerzy się również zbiór audiobooków. Tym razem nagranych zostanie aż 100 utworów z kolekcji „Wiersz wolny”, w której znajdują się dzieła takich autorów jak m.in. Miłosz Biedrzycki, Julia Fiedorczuk, Julian Kornhauser, Krystyna Miłobędzka czy Jacek Podsiadło.

Więcej informacji na stronie www.wolnelektury.pl

za www.sbp.pl

Kategorie: Wydarzenia