Wielki come back Elizabeth Gilbert, autorki bestselleru JEDZ, MÓDL SIĘ, KOCHAJ

Przegląd

3 września trafi do księgarń MIASTO DZIEWCZĄT.

To nowa powieść Elizabeth Gilbert, autorki megabestselleru JEDZ, MÓDL SIĘ, KOCHAJ.

Wcale nie trzeba być grzeczną dziewczynką, by stać się dobrym człowiekiem, czyli opowieść o seksie i urokach życia w Nowym Jorku.

„Życie jest nie tylko ulotne, ale też niebezpieczne, dlatego nie ma sensu odmawiać sobie przyjemności” – tym mottem kieruje się główna bohaterka Miasta dziewcząt. Wyrzucona z prestiżowej uczelni Vivian trafia do Nowego Jorku, do ciotki, która prowadzi podupadający teatr rewiowy. Tu poznaje grono charyzmatycznych postaci: frywolne tancerki, seksownych amantów, znakomitą artystkę dramatyczną, autora tandetnych sztuk, muzyków i reżyserów. Gdy popełnia błąd i w środowisku wybucha skandal, jej nowy świat staje na głowie, ale choć nie od razu pojmie w pełni, co się stało, to jednak dzięki temu doświadczeniu zrozumie, czego pragnie i jak to osiągnąć.

W Mieście dziewcząt autorka nie tylko zgłębia kobiecą seksualność, ale także tropi tajemnicze meandry prawdziwej miłości.

 

O twórczości Elizabeth Gilbert:

Jej książki są tak inteligentne i tak świetnie napisane, że wpadasz po uszy i nie możesz się od nich oderwać. – „Entertainment Weekly”

I poważne, i zabawne, wręcz olśniewające. – „The New Yorker”

Książki napędzane mądrością, humorem, szczerą wylewnością – stąd ich nieodparty urok.- „The New York Times Book Review”

 

Elizabeth Gilbert to uwielbiana na całym świecie pisarka, autorka bestsellerowego Jedz, módl się, kochaj ? sfilmowanego z Julią Roberts i Javierem Bardemem w rolach głównych ? oraz jego kontynuacji I że cię nie opuszczę… REBIS opublikował obie te książki, a także zbiór opowiadań Imiona kwiatów i dziewcząt (nagrodzony Pushcart Prize i nominowany do PEN/Hemingway Award), powieści Ludzie z wysp, Ostatni taki Amerykanin (w finale National Book Award), Botanika duszy (uznana za najlepszą książkę roku 2013 przez m.in. „New York Timesa” „Washington Post” i „Chicago Tribune”) oraz poradnik „twórczej samopomocy” Wielka Magia.

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis