Wrocławskie Dni Fantastyki 2019

Przegląd

 

„Czas” – czas tajemnic, czas fantastyki, czas zabawy i cudownie spędzonych chwil w urokliwym otoczeniu. To właśnie on będzie głównym tematem tegorocznych Dni Fantastyki, odbywających się od piętnastu lat na terenie CK Zamek i przylegającego mu parku we Wrocławiu.

Już w piątek, 5 lipca zacznie się jubileuszowe święto wrocławskiej fantastyki, które potrwa do niedzieli 7.07.2019. Organizatorem XV Wrocławskich Dni Fantastyki jest Centrum Kultury Zamek Wrocław.

Spotkania z twórcami fantastyki – zarówno literackiej jak i artystycznej, prelekcje tematyczne i naukowe, prezentacje i turnieje gier.

Dni Fantastyki (w skrócie DF) to najstarsza impreza fantastyczna na Dolnym Śląsku – pierwsza edycja odbyła się w 2004 roku. DF-y to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce, które corocznie gromadzi ok. 2500-3000 miłośników fantastyki z całego kraju. Podczas każdej edycji do Wrocławia zjeżdżają się znakomici goście: pisarze, twórcy, filmowcy, aktorzy oraz inne postacie znane ze świata fantastyki. (za: dnifantastyki.pl)

 

Goście Festiwalu zob. TUTAJ 

Bilety w przedsprzedaży można kupić do 30 czerwca, jedynie przez system biletyna.pl.
LICZBA MIEJSC NA WYDARZENIU JEST OGRANICZONA!

 

W niedzielę odbędzie się Gala rozdania Kryształowych Smoków, która zwieńczy trzy dni fantastycznej zabawy, podczas której zostaną nagrodzeni najlepsi twórcy cosplay, autorzy tekstów literackich i komiksów.

 

 

Kategorie: Wydarzenia