„Sherlock Holmes i sztuka we krwi” Bonnine MacBird w Wydawnictwie Amber!

Przegląd

Premiera nowej przygody Sherlocka Holmesa już w lipcu! Zaginione dziecko, zbrodnicza kradzież dzieła sztuki, niepowstrzymany morderca… To wyzwanie dla Sherlocka Holmesa i jego słabości, w którym sztuka dedukcji i artystyczna natura oraz przyjaźń z Watsonem zostaną poddane najcięższej próbie.

Londyn. Śnieżny grudzień 1888.

Trzydziestoczteroletni Sherlock Holmes załamany pod ciężarem wyrzutów sumienia, wraca do kokainy po katastrofalnym śledztwie w sprawie Kuby Rozpruwacza. Nawet Watson nie potrafi pobudzić do życia przyjaciela – do momentu, gdy dziwnie zaszyfrowany list przychodzi z Paryża.

Piękna gwiazda francuskiego kabaretu pisze, że synek zniknął, a ona została napadnięta na ulicach Montmartre’u.

Holmes rusza z Watsonem do Paryża. I odkrywają, że sprawa może być powiązana z kradzieżą bezcennego posągu i śmiercią kilkorga dzieci…

W wyścigu z czasem między Londynem, Paryżem a mroźnymi odludnymi wzgórzami Lancashire.

Holmes musi być krok przed groźnym francuskim rywalem, ubiec niebezpieczną ingerencję własnego brata Mycrofta i zmierzyć się z nietykalnym podejrzanym…

Czy uda się mu odnaleźć chłopca i powstrzymać falę morderstw?
I jaką cenę za to zapłaci? Niebezpieczna gra trwa!

„Porywające… godne samego Conana Doyle’a… obrazowe szczegóły epoki, misternie skonstruowana intryga niczym labirynt, zawrotne tempo i – co najważniejsze – głęboki szacunek dla klasycznych postaci.” Bryan Cogman, współproducent i scenarzysta Gry o tron HBO.

„MacBird doskonale uchwyciła charakter i styl nieśmiertelnego detektywa sir Arthura Conan Doyle’a” „The Huffington Post”

„MacBird umiejętnie splata fakty z fikcją, pozostając wierną oryginalnemu wizerunkowi Sherlocka Holmesa sir Arthura Conan Doyle’a… Cenne uzupełnienie przygód Sherlocka Holmesa.” „Kirkus Reviews”

„Stylowe, emocjonujące, zabawne i urzekające… najlepsze, co czytałem oprócz samego Conan Doyle’a!” Paul Annett, reżyser serialu ITV o Sherlocku Holmesie
„Perfekcyjnie oddani Holmes i Watson. Sztuka we krwi błyszczy inteligencją i dowcipem, które uwielbiamy w ich oryginalnych przygodach. Mroczne, zabawne i zaskakujące do końca.” Peter Samuelson, producent filmowy

„MacBird zwraca nam dawnego Sherlocka Holmesa. Tego, który stale walczy ze swoimi wadami, a jednak wciąż ma styl wzbudzający zaufanie tych, co na nim polegają.” Leslie Wright, Blogeritics

Bonnie MacBird jest wybitną scenarzystką i producentką filmów, musicali, sztuk teatralnych, aktorką i wykładowcą scenopisarstwa. Urodziła się i wychowywała w San Francisco.
Ukończyła Uniwersytet Stanforda, gdzie uzyskała licencjat z muzykologii i magisterium z filmoznawstwa. W swojej hollywoodzkiej karierze ma realizacje filmów fabularnych dla studia Universal, scenariusz do kultowego filmu Tron, który zainspirował nowe pokolenie filmowców, trzy nagrody Emmy za scenariusze i produkcje dokumentalne, wiele sztuk i musicali. Jest uznaną aktorką i reżyserką teatralną. Prowadzi też popularny kurs scenariopisarstwa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Jest również utalentowaną akwarelistką.
Zakochała się w Sherlocku Holmesie, gdy w wieku dziesięciu lat czytała powieści o jego przygodach. Jest członkiem London Sherlock Holmes Society.
Regularnie wygłasza prelekcje na temat sztuki, pisania, kreatywności i Sherlocka Holmesa. Mieszka w Los Angeles i często podróżuje do Londynu.
Jej pierwsza powieść Sherlock Holmes i sztuka we krwi – tom 1 serii – spotkała się z aplauzem zarówno krytyków, miłośników Conan Doyle’a, jak i czytelników w każdym wieku. Chwalona za wierny, plastyczny i szczegółowy opis realiów epoki, inteligentną, wielopoziomową intrygę, suspens i brytyjski humor, a przede wszystkim główne postaci.
Prawa do przekładu serii zostały sprzedane aż na 13 języków. Trzeci tom ukaże się w Wielkiej Brytanii na jesieni 2019 roku.

 

www.wydawnictwoamber.pl

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Amber