Nazistowski Berlin i piekło z udziałem czerwonoarmistów! Rewelacyjny debiut literacki hiszpańskiej autorki młodego pokolenia Carmen Romerro Dorr!

Przegląd

Świetny debiut literacki hiszpańskiej autorki młodego pokolenia Carmen Romerro Dorr!  Jej książka pt. Tajemnica Pauliny Hoffmann trafiła właśnie do księgarń (4.06.2019).

Ta powieść to krzyk i szept, fikcja i rzeczywistość, wszystkie sprzeczności wpisane w życie kobiety wczoraj, dziś i zawsze.

Poruszająca opowieść o sile kobiet!

Paulina Hoffmann wychowuje się w piekle nazistowskiego Berlina, jednak prawdziwy koszmar zaczyna się wraz z wkroczeniem do miasta Armii Czerwonej. Ucieczka do Madrytu, burzliwa młodość, nieoczekiwane małżeństwo, a przede wszystkim wielka miłość, jaką obdarzy dzieci i jedyną wnuczkę Alicię, nadadzą sens jej życiu.

Wiele lat później Alicia wybiera się w samotną podróż do Berlina, żeby zanurzyć się w przeszłości i odkryć ostatni sekret Pauliny, która sama zdecydowała o własnym losie mimo ukrywanych przez lata tragicznych wspomnień.

Fascynująca historia o walce, miłości, lęku, popełnianych błędach i poznawaniu samego siebie. Chciałabym mieć w swoim życiu taką Paulinę Hoffmann.– Ester Aguado „Woman”

 

Carmen Romero Dorr (ur. 1981) – absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Madryckim. Od początku kariery zawodowej związana z literaturą, najpierw jako dziennikarka kulturalna, a potem szefowa działu komunikacji wydawnictwa Ediciones B, gdzie obecnie pracuje jako redaktorka w dziale literatury hiszpańskojęzycznej. Tajemnica Pauliny Hoffmann to jej powieściowy debiut.

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis