Małgorzata Rejmer z nagrodą Bursztynowego Motyla

Tegoroczną laureatką Konkursu im. Arkadego Fiedlera o Nagrodę Bursztynowego Motyla została Małgorzata Rejmer, autorka książki „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii”. Konkurs honoruje najlepsze książki o tematyce podróżniczej i krajoznawczej.

Do  edycji konkursu 2019 zgłoszono 101 tytułów. Wręczenie nagrody nastąpi 24 czerwca.

Małgorzata Rejmer jest absolwentką studiów kulturoznawczych w ramach MISH UW. Zadebiutowała w 2009 roku powieścią „Toksymia”, za którą otrzymała nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. W 2013 roku opublikowała świetnie przyjęty zbiór reportaży „Bukareszt. Kurz i krew”, za który otrzymała m.in. Nagrodę „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, a także nominacje do Nagrody Literackiej Nike, Paszportu „Polityki” i Nagrody im. Beaty Pawlak. Uhonorowana nagrodą Bursztynowego Motyla książka „Błoto słodsze niż miód” jest nominowana do Nagrody Literackiej Nike, Autorka otrzymała za nią też Paszport „Polityki” 2018 w kategorii Literatura. Małgorzata Rejmer mieszka w Tiranie.

Konkurs im. Arkadego Fiedlera o nagrodę Bursztynowego Motyla  organizowany jest od 1996 roku. Wśród dotychczasowych laureatów byli m.in. Marek Kamiński, Ryszard Kapuściński, Martyna Wojciechowska, Wojciech Cejrowski, Beata Pawlikowska i Natasza Goerke.

Organizatorem konkursu jest Biblioteka Raczyńskich, partnerem jest Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera, a fundatorami nagród są: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Burmistrz Puszczykowa.

 

 

 

źródło: Biblioteka Raczyńskich

Kategorie: Nagrody