Kryształowe Zwierciadła 2019 rozdane

Kryształowe Zwierciadła 2019 rozdane

Przegląd

11 czerwca  br. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie po raz 24. zostały wręczone najważniejsze nagrody miesięcznika „Zwierciadło”. Uhonorowane zostały wybitne osobowości ze świata kultury i sztuki, dla których ważne są nie tylko osiągnięcia, ale przede wszystkim humanistyczne idee, którymi się kierują.

Kryształowe Zwierciadła od 23. lat trafiają do „ludzi dialogu – tych, którzy łączą, a nie dzielą.”

W tym roku zostali nagrodzeni: Monika Brodka, siostra Małgorzata Chmielewska, Magdalena Cielecka, Joanna Pajkowska, Paweł Pawlikowski.
Nagrodę Specjalną otrzymała Barbara Krafftówna „Za role, którymi zachwycała kilka pokoleń widzów. Za wierność aktorstwu najwyższej próby. Za niepoddawanie się życiowym trudnościom, hart ducha i siłę. Za dawanie przykładu, jak mocować się z przeciwnościami losu i akceptować upływ czasu.”

Wokalistka, aktorka, reżyser, siostra zakonna, podróżniczka. Tegoroczni laureaci reprezentują różne dziedziny życia, ale łączą ich wspólne cechy takie jak: odwaga, wrażliwość, siła, talent, pasja.
Każdy z nich jest wierny sobie i swoim wartościom. Wszyscy mają mocne osobowości, konsekwentnie podążają własnymi drogami na przekór chwilowym trendom. Inspirują do działania i wytyczają nowe szlaki. Zostali nagrodzeni za siłę, upór, charyzmę i autorytet.

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone;
www.zwierciadlo.pl; www.sportografia.pl

Kryształowe Zwierciadła są przyznawane od 1996 r. polskim twórcom i osobom publicznym za ich dokonania, postawy i cechy charakteru. W gronie ponad 100 laureatów znajdują się wybitne osobowości ze świata kultury, nauki, sztuki i życia publicznego, określanych jako „ludzie dialogu”. Wśród nich: m.in: prof. Władysław Bartoszewski, Wisława Szymborska, Hanna Krall, Norman Davies, Agnieszka Holland, Maja Ostaszewska, Olga Tokarczuk, Janusz Gajos, Wojciech Smarzowski, Marek Edelman, Danuta Szaflarska, Janusz Głowacki, Anne Applebaum, Józef Wilkoń i wielu innych.

Podczas uroczystej gali Kryształowych Zwierciadeł po raz 12. wręczony został również Kryształek Zwierciadła. Jest to nagroda przyznawana przez czytelników, którzy w drodze plebiscytu, głosują na bohaterów, którzy przecierają szlaki, nie boją się wyzwań, mają na koncie pierwsze sukcesy. W tym roku najwięcej głosów czytelników otrzymała Iza Sopalska-Rybak – działaczka społeczna, prezeska fundacji Kulawa Warszawa, która szkoli instytucje i firmy, uświadamiając, przed jakimi wyzwaniami na co dzień stają osoby z różnymi niepełnosprawnościami.
Na tegorocznej liście nominowanych znaleźli się również: Jan Bajtlik, Ekipa Musiconu- Kamil Laszuk, Ida Laszuk i Jakub Kozik, Julia Piekiełko, Małgorzata Włodarczyk-Biegun

Ceremonię wręczenia Kryształowych Zwierciadeł poprowadził Marcin Prokop. Wieczór uświetnił jeden z najwybitniejszych wokalistów brytyjskich, kompozytor i autor tekstów Ray Wilson z zespołem w projekcie GENESIS Classic.
W uroczysty nastrój zaproszonych gości wprowadził Vinyl String Quartet.

„Zwierciadło” ukazuje się od 62 lat. Od samego początku wspiera,  inspiruje oraz  towarzyszy czytelniczkom i czytelnikom w ich życiu. Z tytułem współpracowali i nadal pracują wybitni twórcy: pisarze, dziennikarze, graficy czy fotografowie. Na okładkach „Zwierciadła” zawsze pojawiały się wyjątkowe kobiety:  mądre,  niezależne, świadome swojej siły. Dzisiaj „Zwierciadło” to nowoczesny magazyn dla wrażliwych i myślących kobiet, odważnie poszukujących w życiu swego miejsca.

Partnerzy Gali Kryształowe Zwierciadła 2019:
Rosenthal i Lalique, Cisowianka Perlage, Nespresso, Grycan, Newby, YES, Tacit Investment, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Hotel Regent Warsaw, Belvedere Catering by Design, Mondelez Polska, Poczta Kwiatowa, Quad, Schweppes.

 

 

fot: Sportografia.pl

 

Kategorie: Nagrody, Wydarzenia