Komiksy w Wydawnictwie Jaguar

Przegląd

Tytuł oryginalny Sunny Side up
Tłumaczenie Małgorzata Kaczarowska
ISBN 978-83-7686-795-3
Oprawa miękka
Format 135×200 mm
Liczba stron 224
Cena 29,90

Pierwszy tom zabawnej i poruszającej dylogii dla dzieci

Rekomendacja Rainy Telgemeier, autorki komiksów Smile i Sisters: Ten wzruszający i pełen nadziei komiks pozwoli rozwiać nawet najczarniejsze chmury

Sunny Lewin zostaje wysłana na lato do mieszkającego na Florydzie dziadka. Początkowo ma nadzieję, że będzie się dobrze bawić – ostatecznie właśnie na Florydzie mieści się Disney World. Jednakże miejsce, w którym mieszka dziadek, nie przypomina wesołego miasteczka. Jest pełne… starych ludzi. Ale takich naprawdę starych.
Na szczęście Sunny nie jest jedynym dzieciakiem w okolicy. Poznaje Buzza, chłopca mającego bzika na punkcie komiksów, i wraz z nim zaczyna przeżywać przygody. Będzie miała do czynienia z piłkożernymi aligatorami, zbiegłymi kotami i tajemniczo znikającymi sąsiadami. Pozostaje jednak najważniejsze pytanie: dlaczego Sunny w ogóle przyjechała na Florydę? Odpowiedź kryje się w rodzinnej tajemnicy, która niebawem przestanie być dla Sunny tajemnicą.

Jennifer L. Holm to autorka powieści dla dzieci, która gościła ma liście bestsellerów magazynu „The New York Times” i trzykrotnie zdobyła Newbery Medal – nagrodę literacką przyznawaną w kategorii literatury dziecięcej. Wraz z Matthew, swoim bratem, stworzyła serie komiksowe Babymouse i Squish. Mieszka w Kalifornii.

Matthew Holm urodził się i wychował na przedmieściach Filadelfii, zaś komiksy rysuje od czasów gimnazjalnych. Wraz z Jennifer, swoją siostrą, stworzył serie komiksowe Babymouse i Squish. Mieszka w Portland w stanie Oregon.

Tom 2.w listopadzie 2019

Tytuł oryginalny Dragons Beware!
Tłumaczenie Małgorzata Kaczarowska
ISBN 978-83-7686-796-0
Oprawa miękka
Format 165×222 mm
Liczba stron 160
Cena 32,90

Tom 1.

Drugi tom trylogii polecanej przez Jeffa Smitha, twórcy serii komiksowej Gnat

Claudette powraca – i pakuje się w jeszcze większe kłopoty!

Mont Petit Pierre atakuje horda gargulców złego czarownika Grombacha. Claudette wraz z bratem i przyjaciółką (w ślad za którą podąża siedmiu zakochanych książąt) musi jak najszybciej uratować swojego ojca, zabić smoka i odzyskać miecz, który ochroni jej rodzinne miasteczko.
Claudette jest zabawna, nieustraszona i gotowa stawić czoło smokom.
Ale czy smoki są gotowe stawić jej czoło?

Jorge Aguirre jest scenarzystą popularnych seriali dla dzieci. Amerykański autor powieści graficznych, pracuje dla telewizji i kanałów dziecięcych, m.in. Disney, Junior, Nick, Jr., PBS
Fot. Amazon.com
Rafael Rosado to weteran filmu animowanego, obecnie tworzący scenorysy.

Jedna z najlepszych serii dla młodych czytelników… Mój syn i ja uwielbiamy te komiksy!
– Kazu Kibuishi, autor Amuletu

Można się turlać ze śmiechu!
– „The New York Times”

Przesmoczna przygoda!
– Cory Doctorow, lat 43, autor Małego brata oraz In real Life

Takie dobre i niesamowite, że można paść!
– Poesy Taylor Doctorow, lat 6 i pół

 

 

 

 

Kategorie: Fantastyka