Empik poszerza stacjonarną sieć detaliczną

Przegląd

W maju na empik-owej mapie Polski pojawiły się trzy nowe salony – w nowo wybudowanej Galerii Młociny w Warszawie, cieszyńskiej galerii Stela oraz w centrum handlowym Fordon w Bydgoszczy. Pierwszy Empik w Cieszynie położony jest w dogodnej dla mieszkańców lokalizacji – w nowo wybudowanej galerii, w samym centrum miasta. Bydgoszczanie, którzy ofertę sieci znają już z trzech prężnie działających salonów, mogą teraz odwiedzać nowy sklep w mniejszym formacie (o powierzchni 200m2) przy ulicy Mariana Rejewskiego 3. Sklepy dają nie tylko dostęp do bogatej oferty książek, muzyki, filmu, gier planszowych czy artykułów kreatywnych, lecz także możliwość odbierania zamówień złożonych w sklepie internetowym i Empik Foto oraz za pośrednictwem Ekspresowej Rezerwacji (tzw. Click & Collect).

Z kolei we Wrocławiu w maju otwarto dwa salony Papiernik by Empik. Pierwszy znajduje się przy ulicy Chorwackiej, drugi zaś w nowym obiekcie biurowo-usługowym Street Point przy ulicy Strzegomskiej. Wrocławskie salony zamykają pierwszą dziesiątkę testowanej sieci. Koncept zakłada małe sklepy z artykułami szkolnymi, biurowymi, papierniczymi i kreatywnymi wzbogacone o pozycje z list bestsellerów Empiku. W Papierniku klienci znajdą także gry i zabawki, co sprawia, że jest to lokalna kopalnia pomysłów na prezent. Oprócz szerokiego asortymentu, znajduje się tam także punkt odbioru przesyłek ze sklepu internetowego Empiku oraz Empik Foto.

Wkrótce zostaną otwarte także kolejne Empiki w formacie Future Store. Rozpoczęto przebudowę sklepów w centrach handlowych: Rzeszów City, Bielsko Biała Sfera i bydgoskim Focus Mall. Podczas remontu wszystkie salony działają w zmniejszonej formie lub w lokalizacji tymczasowej.

 

 

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: EMPiK