Chomikuj.pl pod lupą Amerykanów

Chomikuj.pl pod lupą Amerykanów

Przegląd

Zrzeszająca amerykańskich wydawców muzyki RIAA , zwróciła się do firmy Cloudflare (na jej serwerach utrzymywane są strony Chomikuj.pl), o udostępnienie informacji dotyczących Chomikuj.pl, polskiej strony oferującej hosting plików.  RIAA przygotowuje się do postępowania sądowego, w którym zamierza uzyskać od właścicieli Chomikuj.pl odszkodowanie za zamieszczanie na tej platformie pirackich kopii nagrań artystów, których reprezentuje organizacja.

Operator serwisu Chomikuj.pl jest wedle raportu transparentności Google’a numerem pięć na świecie pod względem żądań o usunięcie linków z wyników wyszukiwania w związku z naruszeniem praw autorskich – informuje „Puls Biznesu”.

Dzisiaj, z Chomikuj.pl korzysta ok. 3,5 mln użytkowników miesięcznie, podczas gdy w pięć lat temu było ich (według Wirtualnemedia.pl) 7 mln.

Platforma Chomikuj.pl, do 2010 roku należała do braci Mateusza i Piotra Truszkowskich. Wtedy kupiła ją  firma FS File Solutions Limited z siedzibą na Cyprze. W 2016 roku doszło do kolejnej zmiany właściciela, została nim firma Kelo Corporation z Belize.

 

 

Tagi: chomikuj.pl