W ten weekend „Narodowe Pisanie wierszy i opowiadań”

W ten weekend „Narodowe Pisanie wierszy i opowiadań”

Przegląd

Już w ten weekend druga edycja Narodowego Pisania. Tym razem wydarzenie odbywać się będzie nie jednego dnia, a przez trzy dni między 24 a 26 maja. Oprócz wierszy można pisać także krótkie opowiadania (nieprzekraczające wraz ze spacjami 3500 znaków). Kolejną zmianą będzie temat przewodni, który zostanie ujawniony na profilu wydarzenia 24 maja minutę po północy.

Każdy zgłaszany tekst będzie musiał uwzględniać także odniesienia do aktualnych wydarzeń, jakie rozegrają się 24, 25 lub 26 maja. Najlepsze teksty ukażą się w specjalnej publikacji, a zwycięzcę konkursu poznamy podczas Stacji Literatura 24, gdzie 12, 13 i 14 września wybrani autorzy będą czytać wyróżnione teksty.

Laureat otrzyma nagrodę ufundowaną przez sponsora konkursu – Czarną Górę Resort (bezpłatny weekend w Aparthotelu w Siennej). Zgłoszenia przyjmowane będą poprzez formularz na stronie biuroliterackie.pl od 24 do 26 maja (do godziny 24:00).

Organizatorem konkursu na „Wiersz i opowiadanie doraźne 2019” jest Biuro Literackie. Festiwal Stacji Literatura 24 obywa się dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji o drugiej edycji Narodowego Pisania znaleźć można na profilu wydarzenia Stacja Literatura 24 na facebooku.

 

 

źródło Biuro Literackie

Kategorie: Wydarzenia