Pieniądze, miłość i śmierć – „Policjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ”

Przegląd

14 maja do księgarń trafi nowa książka Krzysztofa Wójcika, autora bestsellerowych Psów WojenPolicjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ!

Tym razem, Krzysztof Wójcik zdradza tajemnice pracy oraz śledztw Centralnego Biura Śledczego. Wśród poruszanych tematów w książce Policjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ, znalazły te dotyczące najgłośniejszych spraw kryminalnych z końca lat dziewięćdziesiątych: historia „Willy’ego” i „skoku stulecia”, przestępstw gangu pruszkowskiego na Wybrzeżu, czy gangu policjantów-porywczy działających na Pomorzu w latach 1998-2003.

Treść najnowszej książki Krzysztofa Wójcika, oparta jest na analizie akt oraz przeprowadzonych rozmów z oficerami i przestępcami.

 

Pieniądze, miłość i śmierć – książka Policjanci i gangsterzy jak w soczewce skupia brutalne poczynania półświatka przełomu wieków, brzemienne w skutki romanse i płynne przenikanie się struktur mafii i policji.

„Willy”, polski Al Capone, bezwzględny morderca i autor „skoku stulecia” na konwój pocztowy w Gdańsku w 1999 roku. Czy operacje plastyczne pomogły mu zmienić tożsamość i uniknąć odpowiedzialności? Porwanie nastolatki w Gdyni w 2002 roku po mistrzowsku zaplanował policjant. Czy kret w CBŚ pomagający porywaczom mógł prowadzić śledztwo we własnej sprawie? Dlaczego w 2000 roku zginął król narkobiznesu na Pomorzu? Jak „Pruszków” przejmował Sopot i legalne interesy trójmiejskich biznesmenów? Jak pracowało się w CBŚ na początku jego działalności i jak sami funkcjonariusze rozwijali ten skrót? To tylko niektóre wątki najnowszej książki Krzysztofa Wójcika opisującej kulisy śledztw CBŚ i codzienną pracę tajniaków.

Krzysztof Wójcik (ur. 1973), reporter, dwukrotny zdobywca nagrody Grand Press (za publikacje o korupcji na wydziale prawa Uniwersytetu Gdańskiego i w pomorskim wymiarze sprawiedliwości) oraz laureat „Złotego Notesu” Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za całokształt pracy reporterskiej. Współpracował z „Gazetą Wyborczą”, „Rzeczpospolitą”, TV Puls, „Tygodnikiem Powszechnym” i TVP. Jest autorem książek Depresja miliardera. Historia Ryszarda Krauzego, Mafia na Wybrzeżu, Psy wojen(REBIS, 2017) oraz Skorpion.

 

www.rebis.com.pl

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis