Dynamiczny rozwój Platona

Dynamiczny rozwój Platona

Przegląd

25% wzrost sprzedaży przy jednoczesnym zrównoważonym rozwoju we wszystkich kanałach dystrybucji – Platon podsumowuje 2018 rok. Do powyższego wyniku przyczyniła się współpraca z ponad 600 dostawcami książek, zabawek i artykułów papierniczych, jak również dostępność w stałej ofercie ponad 70 tys. produktów.

Platon stale poszerza portfolio dostępnych w ofercie produktów. W tym roku postawił na dynamiczny rozwój nie tylko oferty książkowej, ale również artykułów papierniczych oraz zabawek. Do sprzedaży wprowadzane są podręczniki. – Systematyczne budowanie szerokiej i różnorodnej oferty pozwala na pozyskiwanie nowych odbiorców oraz zacieśnianie i pogłębianie współpracy ze stałymi klientami – podkreśla Paweł Filar, Prezes Platona.

W ostatnim roku Platon zwiększył ponad dwukrotnie powierzchnię magazynową. To teraz ok. 10 tys. m kw. i 7,5 tys. miejsc paletowych oraz ponad 50 tys. lokalizacji kompletacyjnych. – Inwestując w magazyn, nowoczesne rozwiązania IT, regały przepływowe oraz automatyczne linie sortujące, optymalizujemy procesy magazynowe i tym samym możemy zaoferować usługi logistyczno-magazynowe dla szerszej grupy dostawców – dodaje Paweł Filar.

W związku z dynamicznym rozwojem i zmianami zachodzącymi na rynku Platon buduje przewagę poprzez inwestycje również w infrastrukturę informatyczną oraz wdrażanie rozwiązań usprawniających procesy sprzedażowo – zakupowe. To pozwala na utrzymanie pozycji jednego z największych dystrybutorów książek w kraju.

źródło: Platon

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Platon