Nowości Wydawnictwa W drodze

Nowości Wydawnictwa W drodze

Przegląd

Fulton J. Sheen, Wieczny Galilejczyk

ZAMÓW KSIĄŻKĘ TUTAJ

Arcybiskup Sheen z właściwą sobie erudycją i przenikliwością opowiada o Jezusie Chrystusie – Bogu-człowieku. Punktem wyjścia do uniwersalnych rozważań o świecie współczesnym jest dla niego porządek roku liturgicznego. Diagnozuje pragnienia człowieka nowoczesnego oraz pułapki, w które on wpada. Z charakterystyczną swobodą porusza się pośród biblijnych postaci i wydarzeń. Mocno osadzony w rzeczywistości, dostrzega łagodną namiętność i namiętną łagodność Chrystusa Pana.

 

Abp Fulton J. Sheen (1895–1979) brał aktywny udział w życiu publicznym. Był mistrzem w wykorzystywaniu środków społecznego przekazu do głoszenia prawdy o Jezusie. Nagrał niezliczoną ilość audycji radiowych i programów telewizyjnych, z których wiele zachowało się do dziś. Ogromną popularnością cieszył się jego program „Life is Worth Living” („Warto żyć”), dzięki któremu wiele osób doświadczyło nawrócenia. Do jego biura w Nowym Jorku codziennie przychodziło ponad dziesięć tysięcy listów. Nieprzeciętna inteligencja, dowcip i elegancja sprawiły, iż doceniły go także świeckie media, wyróżniając nagrodą Emmy dla najwybitniejszej osobowości telewizyjnej. Napisał ponad 60 książek. W 2008 r. w Rzymie rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny

 

Maria Szamot, Apokalipsa czytana dzisiaj

ZAMÓW KSIĄŻKĘ TUTAJ

Apokalipsa pełna jest tajemniczych opisów, które mogą budzić obawy, a chwilami nawet przerażać. Jednak autorka książki traktuje ostatnią księgę Pisma Świętego bez uprzedzeń i bez paniki. Z jej łagodnie poetyckiej, ale zarazem konkretnej opowieści bije spokój osoby głęboko zakorzenionej w Bogu. Swobodnie przechodzi od symbolu do symbolu, nie pomijając żadnych szczegółów. Próbuje je odczytać i zrozumieć z perspektywy człowieka XXI wieku.

 

Jestem głęboko przekonana, że wieść ukryta w Apokalipsie, jest wieścią możliwą i przeznaczoną do odczytania. Bóg nie bawi się tu z nami w grę jakby z harcerskiego biwaku, gdzie zadaniem Jednej Strony jest jak najszczelniej zaszyfrować hasło, a drugiej mimo wszystko jakoś się do niego dobrać. (…) Gdy działanie Boga wydaje się nam dziwne, to zawsze w końcu kluczem do niego okazuje się miłość…

(fragment książki)

 

Autorka, pisząc piękną polszczyzną, z ogromną swadą wciąga czytelnika w świat obrazów, które przy pierwszym zetknięciu mogą kojarzyć się z rysunkami na kartach komiksów dla dzieci, a jednak poddane analizie poruszają serce i wznoszą je ku Temu, który jest Panem historii. Zrozumiałym językiem o najbardziej nierozumianej księdze Biblii – tak właśnie pisze Maria Szamot.

Ks. Prof. Mariusz Rosik, biblista

 

Łatwo jest powiedzieć: „nic  nie rozumiem” i zamknąć Księgę Apokalipsy. Można też sięgnąć po tę książkę i dać możliwość Bogu by mówił do nas poprzez Objawienie według Św. Jana.  Podając możliwą interpretację symboli i znaków zawartych w Objawieniu, autorka przywraca współczesnemu czytelnikowi wiarę w sens pojawienia się tych trudnych stronic w Biblii.

Dr Maria Miduch, biblistka

 

Kategorie: Religia
Tagi: W drodze