Pierwsze spotkanie z Biblią

„Biblia dla najmłodszych”, wydana nakładem Edycji Świętego Pawła, to świetny pomysł na pierwsze próby zapoznania maluszka z wiarą. Pięknie wydana, sprawdzi się też jako prezent z okazji chrztu, by następnie towarzyszyć dziecku przez początkowe lata dzieciństwa.

 

https://ehurtownia.edycja.com.pl

Dzięki tej przepięknej książeczce, kolorowej i wesołej, którą swym nazwiskiem firmuje autor licznych książek dla dzieci – ks. Bogusław Zeman SSP, najmłodsi będą mieć okazję rozpocząć niezapomnianą przygodę z Biblią. Zawarte są tu najważniejsze historie ze Starego i Nowego Testamentu, napisane specjalnie z myślą o maluchach, prostym i zrozumiałym językiem, mistrzowsko opisującym sedno tematu dotyczącego danego bohatera biblijnego i przesłanie płynące z konkretnej scenki. Całość dopełniają przyciągające oko ilustracje, malownicze i urocze, w przystępny sposób przybliżające nieznane dzieciom historie i prawdy wiary oraz pokazujące potęgę i miłość Pana Boga.
I tak dzięki temu wydawnictwu dzieci poznają Adama i Ewę, Noego i jego arkę, żonę Izaaka, Mojżesza, którym zaopiekowała się córka faraona, Dawida i Goliata, Daniela, który został wrzucony do jaskini pełnej głodnych lwów, królową Esterę, Jonasza, którego połknęła wielka ryba. Będą świadkami zwiastowania Maryi, narodzenia Jezusa i Jego działalności mesjańskiej, wjazdu do Jerozolimy i momentu ukrzyżowania, aż do chwalebnego zmartwychwstania.
Historie pokazane w pigułce z pewnością zachęcą milusińskich do rozmów z rodzicami czy dziadkami na temat wiary, a to z pewnością jeden z celów, który przyświecał autorowi tego wydania „Biblii dla najmłodszych”.
Atutem prezentowanej pozycji, oprócz wpadającej w oko szaty graficznej, jest wydrukowanie jej na kartonie. To gwarantuje jej trwałość na wiele lat, nawet w małych rączkach.