Skuteczni Święci – seria od zadań specjalnych

Przegląd

Skuteczni Święci to seria wydawnicza Edycji Świętego Pawła, która sukcesywnie się powiększa. Niebawem do tej zacnej rodziny dołączą święci: Zygmunt Szczęsny Feliński, Hildegarda, Maksymilian Kolbe i Izydor Oracz.

W książeczkach, które na okładce reklamują się intrygującym hasłem: „Więcej niż modlitewnik”, tradycyjnie znajdziemy wszystko, co związane jest i co wiemy o konkretnym świętym lub świętej: kartkę z kalendarza z dniem wspomnienia, szczegółową historię życia, rozwój kultu, legendy, formy przedstawiania, atrybuty oraz cuda, które dokonały się za ich wstawiennictwem.
Bardzo ważną częścią serii Skuteczni Święci są modlitwy za przyczyną konkretnego świętego, ułatwiające osobistą z nim relację i dotarcie do Boga, a jeśli są – także modlitwy poszczególnych świętych. Dzięki temu przez ich orędownictwo możemy dziękować za otrzymane łaski, prosić w konkretnych intencjach, ale i polecać innych. Co istotne, wszystkie książki z serii posiadają nihil obstat władz duchownych.
W kolekcji znajdziemy sylwetki świętych, których życie toczyło się przed wiekami, jak np. św. Józefa czy św. Cecylii, ale i nam współczesnych, tych, których świętość często rozwijała się na naszych oczach, by wymienić św. Matkę Teresę z Kalkuty czy św. Jana Pawła II. Zarówno znanych powszechnie (św. Mikołaj, św. Brat Albert), jak i mniej rozpoznawalnych (św. Peregryn, św. Dymfna). Niewątpliwym bogactwem serii Skuteczni Święci jest uzmysłowienie czytelnikowi, jak różnymi drogami i w różnych stanach życia Bóg prowadzi człowieka do świętości. A ta mnogość dróg pokazuje, że świętość jest możliwa do osiągnięcia przez każdego człowieka bez wyjątku.
Warto przy tej okazji wspomnieć, że integralną częścią serii są karty z wizerunkiem i z modlitwą za przyczyną konkretnego świętego. Co ważne, kartę tę możemy mieć zawsze przy sobie, np. w portfelu, i w dogodnej chwili po nią sięgnąć. Została ona wykonana z tworzywa PCV, ma zaokrąglone brzegi, cechują ją więc niezwykła trwałość i poręczność.
Zachęcamy do zapoznania się z serią, zaprzyjaźnienia się ze swoim świętym patronem, wejścia z nim w modlitewną relację, lub też poszukania takiego orędownika w niebie, którego charyzmat najbardziej nam odpowiada, by zainspirowawszy się jego przykładem, podjąć próbę własnej przemiany. Zawsze na lepsze.

 

 

https://ehurtownia.edycja.com.pl

 

Kategorie: Religia