Książki od Członków Polskiej Izby Książki dla chorych dzieci i ich opiekunów

Książki od Członków Polskiej Izby Książki dla chorych dzieci i ich opiekunów

Przegląd

PIK i   Fundacja Ronalda McDonalda  tworzą bibliotekę w Domu Ronalda McDonalda w Krakowie.

Fundacja Ronalda McDonalda zwróciła się do Polskiej Izby Książki z prośbą o ufundowanie książek do biblioteki w Domu Ronalda McDonalda w Krakowie,  zbudowanym w roku 2015 przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. W  Domu Ronalda McDonalda mieszkają rodziny opiekujące się małymi  pacjentami podczas ich leczenia.

Prosiliśmy więc Członków naszej Izby nie tylko o książki dla małych dzieci i młodzieży, ale również dla ich opiekunów, którzy często wiele tygodni, a nawet miesięcy towarzyszą dziecku w czasie pobytu w szpitalu. Nie musieliśmy przekonywać wydawców, że ważną częścią terapii jest lektura książek i rozmowa  o nich.

W niespełna 2 tygodnie udało nam się zebrać ok. 300 książek (ponad 90 tytułów).

Książki przekazały następujące wydawnictwa zrzeszone w PIK: Annapurna, Bellona, Biały Kruk, BOSZ, Edgard, Edipresse, Janka wydawnictwo i…, Noir sur Blanc, SIW Znak, Wolters Kluwer, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
Za rok poprosimy wydawców o zbiórkę książek dla drugiego w Polsce Domu Ronalda McDonalda, który powstaje w partnerstwie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym przy Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie. Będzie to Dom z biblioteką realizujący misję pomagania „Aby rodzina mogła być razem”. Książki już dziś odgrywają ogromną rolę w szpitalu pediatrycznym, gdzie Fundacja prowadzi Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda, dbając o bibliotekę na każdym oddziale.

Kategorie: Instytucje, Wydarzenia