Przy stole z papieżem Franciszkiem. Jego historie, jego potrawy, jego goście

Przegląd

Tego jeszcze nie było! Życie Papieża widziane od strony spotkań przy stole. Autor dociera do zapisów spotkań i przepisów na potrawy, jakie w różnych zakątkach świata znalazły się na stole Franciszka.

To jedyna w swoim rodzaju biografia, nieszablonowa i niestandardowa, po prostu nie ma drugiej takiej książki na rynku w Polsce. Książka ma szeroki wymiar kulturowy i informacyjny. To swego rodzaju mieszanka literatury faktu , biografii i książki kucharskiej w jednym tomie. Jej autor, Roberto Alborghetti, zainspirowany faktem, iż papież Franciszek każdą modlitwę Anioł Pański kończy życzeniami: „dobrego obiadu”, postanowił poświęcić książkę tematyce pożywienia widzianego oczami Franciszka. I tak powstała książka „Przy stole z papieżem Franciszkiem” – wydana w Italii przez prestiżowe wydawnictwo Mondadori – stała się od razu wydarzeniem wydawniczym i medialnym. W ciągu paru miesięcy wydano ją w 14 krajach, przetłumaczono ją na 8 języków a artykuły i recenzje ukazały się na szpaltach wielu ważnych gazet i portali.

Polska premiera książki zbiega się z 6.rocznicą wyboru Franciszka na papieża.

Premiera – 13 marca br.

Tytuł:  Przy stole z papieżem Franciszkiem

Podtytuł:  Jego historie, jego potrawy, jego goście

Autor: Roberto Alborghetti

 

Wydawca: Wydawnictwo JEDNOŚĆ, Kielce  

 

Przy stole z papieżem Franciszkiem to kulinarna, pasjonująca podróż Jorge Bergoglio, a także papieża Franciszka do wielu dawnych i współczesnych miejsc, okazja do poznania niezwykłych ludzi, wreszcie, zaproszenie do spotkań przy stole, do rodzinnych obiadów, świątecznych biesiad i kolacji w gronie przyjaciół, które mogą trwać do brzasku. Czy zatem jest to książka kulinarna? Tak! Możemy określić ją tym mianem. Znajdziemy w niej wiele przepisów na pyszne i proste dania, specjały kuchni włoskiej i argentyńskiej. Zapraszamy do lektury, do fascynującej uczty dla naszych zmysłów. Niech czarowne fotografie, piękny tekst i przepisy na smakowite i zdrowe dania przeniosą nas do Włoch, Argentyny i Watykanu.

Książka wydana już w 14 krajach przez największych Wydawców i przetłumaczona na 8 języków.

 

Roberto Alborghetti – dziennikarz, reporter, artysta, producent filmowy  i autor około sześćdziesięciu książek (biografie, wywiady, opowiadania).

 

www.jednosc.com.pl

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Jedność