Niższej stawki VAT na e-booki może jednak nie będzie od 1 czerwca?

Niższej stawki VAT na e-booki może jednak nie będzie od 1 czerwca?

Przegląd

W ostatni piątek w Sejmie miało się odbyć głosowanie nad projektem rządowym dotyczącym nowych stawek VAT, w którym kluczową kwestią dla rynku książki miała być zatwierdzona obniżka podatku VAT na ebooki. Niespodziewanie jednak rząd projekt wycofał. Jak czytamy  w portalu Money.pl:

Chodzi o kwestie podatku na napoje owocowe. Zmiany w matrycy VAT już wcześniej nie spodobały się np. producentom soków, nektarów i napojów z owoców i warzyw. Zgodnie z przepisami soki i nektary miałyby być objęte 5-proc. stawką, a napoje z równym lub niższym niż 20-proc. wkładem owocowym – najwyższą stawką.

Z mównicy sejmowej ministra rolnictwa Ardanowskiego wywoływała również posłanka PO Dorota Niedziela. – Gdzie Pan jest panie ministrze, wczoraj tak broniący siebie przed wotum nieufności? – pytała. Zwróciła się też to prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego: czy pan wie, że pana ministrowie wprowadzają embargo na polskie jabłka. Bo tak to trzeba nazwać. Polski sok, wybitny na skalę europejską – bo posiadający blisko 20 proc. naturalnego wkładu – będzie obarczony przez ministra finansów dodatkowym podatkiem. Będą one droższe i gorzej kupowane – zaznaczyła.

 

 

źródło: money.pl

 

Tagi: ebooki, VAT