Zmiany w Zarządzie OSDW AZYMUT

Zmiany w Zarządzie OSDW AZYMUT

Przegląd

OSDW Azymut – dystrybutor wydawnictw książkowych i zabawek w Polsce oraz dostawca kompleksowych usług dla wydawców – wprowadza do swojego zarządu Dorotę Bachman, która odpowiadać będzie za cały obszar handlu i rozwój biznesu w spółce.
Dorota Bachman, do niedawna Prezes Ravelo – spółki zależnej OSDW Azymut, odpowiedzialnej za e-commerce Grupy PWN, została mianowana na stanowisko członka zarządu Azumutu. Będzie pełnić funkcję dyrektora ds. handlu i rozwoju biznesu w Azymucie. Do jej odpowiedzialności należeć będzie zarządzanie działem sprzedaży książek i artykułów nieksiążkowych, działem zakupów, działem marketingu oraz działem rozwoju biznesu, w ramach którego świadczone są kompleksowe usługi dla wydawców (m.in. usługi drukarni cyfrowej, usługi magazynowe, usługi marketingowe i związane z obsługą oferty wyłącznościowej).

Poza prezesem Andrzejem Nadolskim w zarządzie OSDW Azymut znajdują się:
Robert Marszałek – odpowiedzialny za finanse, proces inwestycyjny, planowanie i analizy, kontroling, księgowość, HR oraz działy rozliczeń i windykacji,
Paweł Kozłowski – odpowiedzialny za logistykę i operacje, IT, obsługę klienta B2B i B2C oraz drukarnię.

W związku objęciem nowych obowiązków, Dorota Bachman złożyła rezygnację z funkcji Prezesa Ravelo. Na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki Ravelo został powołany Michał Wachnicki, pełniący dotychczas w spółce funkcję Członka Zarządu. Michał Wachnicki pozostaje związany z Azymutem i nadal będzie odpowiadał za operacyjne zarządzanie siecią stacjonarnych Księgarni PWN, a także ich dalszy rozwój. Z Azymutem rozstaje się Rafał Rataj, który dotychczas był dyrektorem handlowym w spółce.

Dorota Bachman jest w Grupie PWN od 4 lat, odpowiadała za rozwój e-commerce, w tym 8 sklepów internetowych oraz kilkunastu kont na Allegro. Wcześniej pracowała w spółce zależnej Empik (E-commerce Services), gdzie w roli członka zarządu oraz dyrektora ds. marketingu i rozwoju biznesu była współodpowiedzialna między innymi za sklepy: empik.com, smyk.com i empikfoto.pl. Posiada tytuł doktora z zakresu nauk zarządzania.

Michał Wachnicki rozpoczął współpracę z Grupą PWN oraz OSDW Azymut w 2012 roku – najpierw na stanowisku Szefa Sprzedaży, a następnie Dyrektora Sprzedaży Detalicznej stacjonarnych Księgarni PWN. Wcześniej był związany z Grupą ZIBI, która jest właścicielem m.in. takich sieci handlowych na terenie Polski jak Time Trend, Noble Place, Montblac. Jako Regionalny Kierownik Sprzedaży, a później Dyrektor Sprzedaży Detalicznej zarządzał operacyjnie Salonami Muzycznymi Riff – największą siecią sprzedaży w Polsce z profesjonalnym sprzętem muzycznym oraz produktami consumer electronics.

W ofercie spółki OSDW Azymut znajduje się obecnie ponad 1 milion produktów, które są w sprzedaży u niemal 5 tysięcy podmiotów współpracujących ze spółką. Azymut działa na rynku od 20 lat. Poza działalnością handlową spółka prowadzi także drukarnię i proponuje usługi druku, a także aktywnie rozwija usługi logistyczno-magazynowe.

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Azymut