Priorytetem – optymalizacja sprzedaży i poprawa rentowności – nowy prezes Melin Group

Priorytetem – optymalizacja sprzedaży i poprawa rentowności – nowy prezes Melin Group

Przegląd

Zarząd MERLIN GROUP S.A. z siedzibą w Warszawie („Emitent”, „Spółka”), niniejszym informuje, iż w związku z oświadczeniami o rezygnacji z członkostwa w Zarządzie Spółki, złożonymi w dniu 28 marca 2019 r. przez dotychczasowego Prezesa Zarządu Spółki Pana Łukasza Szczepańskiego oraz przez dotychczasowego Członka Zarządu Spółki Pana Jacka Jabłczyńskiego, w dniu 28 marca 2019 r., Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwały w sprawie powołania do Zarządu Spółki Pani Anny Opala, powierzając jej pełnienie funkcji Prezesa Zarządu Spółki oraz Pani Kamili Barabasz, powierzając jej pełnienie funkcji Członka Zarządu Spółki. czytamy w komunikacie Merlin Group .

W przesłanej do redakcji Wirtualnego Wydawcy informacji prasowej czytamy iż  Zarząd w nowym składzie, stawia sobie za cel optymalizację sprzedaży oraz wzrost rentowności.

Karierę w sektorze E-commerce Anna Opala rozpoczęła na początku 2011 roku w jednej ze Spółek Grupy Naspers. Przechodząc drogę od category managera do dyrektora zakupów, tworzyła strategie handlowe, zarządzała produktem oraz wprowadzała kategorie produktowe w Polsce i Europie.
Dziękuję Radzie Nadzorczej za okazane zaufanie. Znam doskonale firmę oraz sektor E-commerce i wiem, że musimy się nieustannie rozwijać, by sprostać oczekiwaniom stawianym przez naszych klientów czy partnerów biznesowych. Przed nami okres wytężonej pracy, związanej zarówno z procesami restrukturyzacyjnymi, jak też nowymi celami, których osiągnięcie umocni naszą rynkową pozycję. Mam tu na myśli, zarówno optymalizację sprzedaży, jak też znaczącą poprawę rentowności i wyników finansowych w średnim horyzoncie czasowym – mówi Anna Opala, Prezes Zarządu Merlin Group W Merlin Group Anna Opala zbudowała od podstaw silny zespół handlowy i wprowadziła nowe kategorie produktowe, zapewniając spółce konkurencyjność rynkową w zakresie literatury oraz zabawek i gier tradycyjnych i odbudowując tym samym pozycję Merlin Group. Doświadczenie w budowaniu organizacji handlowej od podstaw i restrukturyzacji w połączeniu z międzynarodowym doświadczeniem w prężnie działających organizacjach i startupach oraz skuteczność w działaniu przyczyniły się do powierzenia Opali nowej funkcji w tak ważnym dla Spółki momencie.

Dodatkowym wsparciem dla nowej Prezes będzie Kamila Barabasz, która objęła stanowisko Członka Zarządu Grupy i która doświadczenie zawodowe zdobywała m. in. w grupach Accor, CANAL+ Cyfrowy i Gremi Business Communication, pełniąc funkcje kierownicze i zarządzające w obszarach związanych z kreowaniem i realizacją strategii spółek, kwestiami korporacyjnymi czy zarządzaniem kapitałem ludzkim.

Powołany właśnie zarząd Merlin Group, bogatym doświadczeniem wesprze też Marcin Chudy, który w strukturach Profit M, (spółki należącej do Merlin Group), obejmie stanowisko Prokurenta. To założyciel i były właściciel Profit M, twórca sukcesu marek niePrzeczytane.pl, profit24.pl, smarkacz.pl, mestro.pl, które znajdują się w gronie branżowych ogólnopolskich liderów e-commerce.

Głównym udziałowcem Merlin Group, który pod względem wielkości zaliczany jest do pierwszej trójki internetowych sprzedawców książek w Polsce jest fundusz ATP FIZ AN. Firma planuje w tym roku m.in. rozbudowę centrum logistycznego pod Warszawą oraz pozyskanie kolejnych partnerów biznesowych. Przychody ze sprzedaży, notowanej na warszawskim parkiecie Merlin Group w roku 2018 wyniosły ponad 63 mln zł. W tym czasie firma zanotowała stratę netto w wysokości 28,5 mln zł.

 

 

 

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Merlin Group