Zgłoszenia do konkursu „Piórko”

Przegląd

Konkurs „Piórko 2019. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” powstał z myślą o najmłodszych czytelnikach. Założeniem projektu jest  pokazanie twórczości utalentowanych autorów oraz ilustratorów, których dzieła nigdy nie były publikowane.

Regularna sprzedaż książek w Biedronce rozpoczęła się w 2009 roku. Wówczas, we wszystkich sklepach powstała strefa Rozrywki, do której trafia specjalnie wyselekcjonowana oferta tytułów.Wiodącym produktem Biblioteczki Biedronki są propozycje dla najmłodszych czytelników, a wśród nich książki edukacyjne, aktywizujące oraz interaktywne, skierowane do wszystkich dziecięcych grup wiekowych. Dostępne książki to zarówno dzieła literatury klasycznej, jak i współczesne propozycje wydawnicze, w tym utwory debiutujących polskich pisarzy.

Laureata pierwszego etapu V już edycji konkursu, skierowanego do debiutujących pisarzy, poznamy 23 maja br. Tego samego dnia ruszy drugi etap Piórka, w którym graficy debiutanci stworzą ilustracje do nagrodzonego tekstu.

Teksty na konkurs Piórko 2019, skierowane do dzieci w wieku 4-10 lat, należy zgłaszać poprzez stronę www.piorko.biedronka.pl.

 

Więcej informacji : www.piorko.biedronka.pl

 

Kategorie: Nagrody