Męskość rozłożona na czynniki pierwsze

Co to znaczy być mężczyzną? Jak dowieść swojej męskości, czy aby na pewno tracąc czystość na szkolnej imprezie? Czego pragną dziewczyny? Czy zawsze muszę być macho? Jak radzić sobie z masturbacją czy skłonnościami homoseksualnymi? To tylko nieliczne z pytań, na które odpowiedź znajdziecie w książce „Czysta męskość. Co każdy chłopak powinien wiedzieć o byciu z dziewczyną”. Jak widać, dla jej autora nie ma tematów tabu.

Jason Evert to teolog i chrześcijański mówca. Jego najnowsza książka pt. „Czysta męskość. Co każdy chłopak powinien wiedzieć o byciu z dziewczyną”, wydana przez Edycję Świętego Pawła w formie praktycznego poradnika, ma na celu pokazać mechanizmy nacisku, bo takiego czy innego zachowania żąda – tak myśli wielu młodych mężczyzn – współczesny świat. Będąc pod wpływem grupy rówieśniczej, podejmujemy wiele nietrafionych decyzji, których prędzej czy później żałujemy. Evert w jasny sposób pokazuje, co można zyskać, a co stracić i jak oddzielić przysłowiowe plewy od ziarna.
Wydawnictwo jest skierowane do chłopców, którzy wkraczają w dorosłe życie, w relacje i związki z dziewczynami. I chcą to czynić przygotowani, z pełną świadomością. Żeby nie zrazić, co więcej – nie zranić tej, na której szczególnie im zależy. Bo – jak podkreśla autor – „kochanie drugiej osoby oznacza robienie tego, co dla niej najlepsze, a nawet zapomnienie o sobie”.
Trzeba odnotować, że swoje rozważania autor podpiera ankietami przeprowadzonymi wśród tysiąca dziewczyn ze szkół średnich i uczelni wyższych. Stąd rady, które proponuje, są odzwierciedleniem oczekiwań płci pięknej i do niej szczególnie skierowane. A więc najbardziej cenne.

Kategorie: Edukacja