Franz Kafka. Przemiana i inne opowiadania/Die Verwandlung und andere Erzählungen. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami

Przegląd

Adaptacja Przemiany i innych opowiadań Franza Kafki to propozycja dla osób, które preferują niestandardowe sposoby nauki. Lektura klasyki literatury pozwala szlifować język niemiecki na poziomie B1-B2. Książka zawiera różnorodne ćwiczenia z kluczem odpowiedzi i praktyczny słowniczek. Tłumaczenia najtrudniejszych słów i zwrotów umieszczono na marginesach stron, co umożliwia poznanie bardziej wymagających fragmentów tekstu bez konieczności odrywania się od lektury.

Jak spełnić marzenie o czytaniu niemieckiej literatury pięknej w oryginale? Das Urteil, Die Verwandlung i In der Strafkolonie przeniosą cię w świat Franza Kafki, jednego z najwybitniejszych pisarzy wszech czasów.
Daj się ponieść wyobraźni i zachwyć się niepowtarzalną atmosferą Kafkowskich opowiadań. Wejdziesz do świata, w którym nie ma reguł i praw charakterystycznych dla rzeczywistości, a bohaterowie popadają w absurdalne sytuacje, dziś nazywane kafkowskimi, czyli napotykają okoliczności, których nie są świadomi i na które nie mają wpływu. Das Urteil to zapis przełomowej rozmowy między ojcem a synem, z zaskakującym finałem. W Die Verwandlung Kafka, mistrz paraboli, zmienia bohatera w wielkiego insekta. Z głównego żywiciela rodziny przeistacza się on w organizm całkowicie zdany na łaskę i niełaskę otoczenia. In der Strafkolonie przenosi nas w świat alternatywnego porządku prawnego, w którym wyroki wykonywane są bez orzeczenia sądu i możliwości obrony.

Teksty opowiadań zostały uproszczone leksykalnie i gramatycznie. Podczas czytania w naturalny sposób przyswoisz słownictwo i gramatykę oraz utrwalisz umiejętność czytania ze zrozumieniem.

 

www.jezykiobce.pl

 

 

Kategorie: Edukacja
Tagi: Edgard