Dobrze nastrojone emocje w najnowszej powieści Hanny Cygler

Przegląd

Już 12.03 do księgarń trafi najnowsza powieść Hanny Cygler pt. Gra na cztery.  „Jej akcja dzieje się w Filharmonii Bałtyckiej ale choć umieściłam ją w autentycznym miejscu to przedstawiona orkiestra symfoniczna nie jest prawdziwa. Prawdziwa jest za to muzyka. Oraz to, że jej twórcy i wykonawcy, którzy dostarczają nam najwspanialszych wzruszeń, borykają się z wieloma problemami. Niekoniecznie wyłącznie artystycznymi” – mówi o swojej najnowszej książce Autorka.

Dobrze nastrojone emocje

Wirtuozerska gra na instrumencie niekoniecznie się przekłada na biegłość w sztuce życia. Przekonują się o tym bohaterki powieści: dwie skrzypaczki z gdańskiej filharmonii, menedżerka kwartetu smyczkowego i dziennikarka. Trudne relacje z mężczyznami, toksyczne związki rodzinne, mroczne tajemnice, rywalizacja z kolegami muzykami, którzy nie przebierają w środkach, by dostać się na muzyczny top – zajmowanie się na co dzień kulturą wysoką nie chroni przed takimi problemami. Czy sobie z nimi poradzą?
Gra na cztery, współczesna powieść obyczajowa, w charakterystyczny dla autorki lekki sposób – momentami zabawny, to znowu wzruszający – opowiada o życiowych i emocjonalnych sprawach kobiet, które żyją nie tylko muzyką.

 

Hanna Cygler – jedna z najpoczytniejszych polskich pisarek. Chętnie angażuje się w działalność charytatywną i społeczną. Przez lata pracowała jako wolontariusz w Domu Dziecka im. J. Korczaka w Gdańsku, aktywnie wspiera akcje związane z przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet. Dla przyjemności – czytelników i swojej – pisze powieści obyczajowe, współczesne i historyczne. Przez dziennikarzy i krytyków literackich okrzyknięta polskim Jeffreyem Archerem w spódnicy. Cygler jest autorką ciekawą świata i ludzi, chętnie wykorzystuje historie z życia wzięte, które ubarwia  fabularnie, umiejętnie posługując się schematami prozy gatunkowej.

Łączny nakład powieści tej autorki opublikowanych przez REBIS przekroczył 160 000 egzemplarzy.

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis