„Mów szeptem” Nowa książka Agnieszki Olejnik!

Przegląd

 

Agnieszka Olejnik, ceniona polska autorka, nie obawia się poruszać w swoich książkach trudnych i bolesnych tematów. W powieści „Mów szeptem przedstawia życie dwojga młodych ludzi, którzy już jako nastolatkowie muszą stawić czoło problemom, z którymi nie poradziłby sobie niejeden dorosły.

Bohater książki Witek to szkolny outsider, nierozumiany przez rówieśników, zamknięty w swoim świecie i nieoczekujący zbyt wiele od życia. Jego rzeczywistość wypełniają liczby i kolory. Chłopak to geniusz matematyczny, który jednocześnie ze względu na swoją synestezję postrzega słowa inaczej niż inni ludzie. Słyszy nie tylko dźwięki, ale także widzi ich kolory. Mają one dla niego określoną barwę.

Świat Witka się zmienia, kiedy do klasy dołącza nowa koleżanka Magda. Z nieznanych sobie powodów chłopak zwraca na nią szczególną uwagę, dostrzegając w Magdzie piękno niewidoczne gołym okiem.

Z czasem Witek zaczyna wszędzie chodzić za dziewczyną i śledzić każdy jej krok. Pewnego razu udaje mu się zdobyć jej numer telefonu…

Magda i Witek wkrótce zrozumieją, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje, i że przyjaźń i miłość mogą wkraść się do naszego życia nieproszone.

Zamów swój egzemplarz >>TUTAJ
Przeczytaj fragment
>>TUTAJ

Dane szczegółowe:
Autorka: Agnieszka Olejnik
Cena detaliczna: 36,90 zł
Wydawnictwo: Kobiece
Liczba stron: 328
Format: 13.5 x 20.5 cm
ISBN: 978-83-66134-80-5
EAN: 9788366134805
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Kategorie: Literatura