Wymień książki w Gliwicach!

Przegląd

Już 19 stycznia w gliwickiej księgarni Tak Czytam zostanie zorganizowana nowa akcja czytelnicza. Po raz pierwszy w tym roku Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi zawita do gliwiczan ze swoją wymianą książkową!

Akcja opierająca się na idei bookcrossingu znana jest na całym świecie, a od paru lat (w ulepszonej formule) organizowana jest na terenie całego Śląska przez Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi.
Podczas akcji będzie można wymienić przeczytane, ale zachowane w dobrym stanie książki z własnej, prywatnej biblioteczki, na całkiem inne, nieczytane jeszcze powieści, które czekać będą na czytelników od godz. 11:00 przy ul. Zwycięstwa 34. Wymiana książkowa trwać będzie do godziny 14:00.
Główna zasada wymiany mówi „ile wynosisz, tyle przynosisz”, a zatem każdy czytelnik ma prawo wymienić dokładnie tyle książek, ile zdołał unieść i przynieść wcześniej do księgarni. Podczas wymiany książkowej będzie można na własnej skórze poznać ideę bookcrossingu, wymieniana zaś będzie beletrystyka oraz biografie i reportaże.

To kolejna z kilkudziesięciu wymian książkowych organizowanych przez Śląskich Blogerów Książkowych na Śląsku. Dzięki wymianom nowy dom znalazło już tysiące książek.

Pełen regulamin akcji oraz szczegółowe informacje dotyczące akcji dostępne są na stronie Śląskich Blogerów Książkowych (bit.ly/wymiana-takczytam).

30 stycznia w katowickim oddziale Tak Czytam odbędzie się zaś spotkanie autorskie z Martą Matyszczak, chorzowską pisarką, której komedie kryminalne w śląskim stylu od paru lat bawią czytelników z całego kraju! Spotkanie przeprowadzi Agnieszka Kolano, blogerka.
Spotkanie autorskie odbędzie się 30 stycznia o godzinie 17:00 w Tak Czytam Katowice przy ulicy 3 maja 13. W tym samym dniu odbędzie się też premiera nowej książki autorki – „Morderstwo w Hotelu Kattowitz”. Podczas spotkania będzie można nie tylko zadać autorce intrygujące pytania, ale także – zdobyć najnowszy tom przygód Róży, Solańskiego i jego psa Gucia wraz z autografem.

 

Kategorie: Wydarzenia