„Siostry” – beletrystyka chrześcijańska w najlepszym wydaniu

Przegląd

Jane i Diana to główne bohaterki powieści obyczajowej pt. „Siostry” stosunkowo mało znanego na polskim rynku księgarskim, a wartego poznania Renato Serpieriego.

Na pierwszy rzut oka różni je niemal wszystko. Pierwsza to królowa życia: piękna, wysportowana, popularna, bogata, a jednak nieszczęśliwa i samotna. Druga to jej przeciwieństwo. Kochana i akceptowana, mimo ograniczeń związanych z chorobą, stara się czerpać z życia pełnymi garściami, rozwija swoje pasje, biega, studiuje, poznaje miłość życia. Jej upór i determinacja w osiąganiu celów zachwycają i pociągają.

Co ciekawe, losy dziewczyn, urodzonych tego samego dnia w pewnym amerykańskim mieście na przedmieściach tej samej dzielnicy, przecinają się od dzieciństwa. Obie chodzą do tych samych szkół i do pewnego momentu obracają się w tym samym środowisku. Ale żyjąc obok siebie, nigdy się tak naprawdę nie poznały i nie zbliżyły, mimo że Diana zafascynowana Jane bardzo tego pragnie. Ostatecznie jedna na drugą będzie miała ogromny wpływ. Jaki? I czy w ogóle jest to możliwe przy tak różnych osobowościach i podejściach do życia? Odpowiedź, oczywiście, w samej książce .
„Siostry” to książka, która zawiera to, co w dobrej powieści lubimy najbardziej: świetnie, z precyzją i dbałością o szczegóły zarysowane postaci, intrygującą historię, która wciąga i zaciekawia tak, że czyta się ją przysłowiowym jednym tchem, przystępny, łatwo przyswajalny język. Przy okazji autor porusza wiele ważkich społecznie problemów, jak akceptacja i rozwój osobisty osób niepełnosprawnych. Prowadząc akcję, pisze o narkotykach, nastoletnim seksie, używkach, traumach, które wynosimy z dzieciństwa, a które – jeśli ich nie przepracujemy – towarzyszą nam przez całe życie, determinując nasze wybory. Pokazuje, na czym polega prawdziwa przyjaźń i żeby nie odrzucać nikogo na starcie przez jego inność.
A przede wszystkim przez historię dziewczyn uzmysławia, co tak naprawdę się w życiu liczy. Z pewnością ku rozwadze i refleksji.

 

https://ehurtownia.edycja.com.pl/

Kategorie: Literatura