Ruwszyły zgłoszenia do Salonu Ilustratorów

Ruwszyły zgłoszenia do Salonu Ilustratorów

Przegląd

Zapraszamy Państwa do udziału w Salonie Ilustratorów 2019, który towarzyszyć będzie POZNAŃSKIM TARGOM KSIĄŻKI, odbywającym się w dniach 01 – 03 marca 2019 r.w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Cykl ten, zapoczątkowany w roku 2003, cieszy się dużym powodzeniem i uznaniem. Jak co roku, wystawa gości w wielu miastach Polski zbierając znakomite opinie.

W czasie Targów odbędzie się również wystawa poświęcona ilustratorskiej twórczości Piotra Sochy, zorganizowana w ramach cyklu Mistrzowie Ilustracji. Spodziewamy się też wystaw polskiej i czeskiej Sekcji IBBY.

Celem Salonu Ilustratorów jest prezentacja i promocja polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej (zwłaszcza reprezentantów młodego pokolenia, stojących u progu kariery), a także ułatwienie im bezpośrednich kontaktów ze środowiskiem wydawców, dlatego też Salon usytuowany jest na ekspozycji targowej.
W nadchodzącej edycji Salonu Ilustratorów zapraszamy wszystkich autorów prac zakwalifikowanych na wystawę do osobistego udziału w Targach, dzięki którym uczestnicy Salonu zyskają szansę nawiązania współpracy z branżą wydawniczą.

Salon Ilustratorów 2019 zaproszony już został, do kolejnych prezentacji tak w Poznaniu (CK Zamek) i Wielkopolsce, jak i w innych miastach Polski.
Zachęcamy do udziału w Salonie Ilustratorów 2018. Wystawę przygotuje i czuwać nad nią będzie Karolina Szotkiewicz z Działu Wystaw Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Prace prosimy nadsyłać do 10 stycznia 2019 roku, bezpośrednio na jej adres:

Karolina Szotkiewicz
Zespół ds. Realizacji Wystaw,
Centrum Kultury ZAMEK
ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań,
tel. (61) 64 65 209,
kom. 500 695 749
e-mail: k.szotkiewicz@ckzamek.pl

UWAGA:
Przewidujemy prezentację do 6 prac jednego Twórcy. Ze względu na bezpieczeństwo wystawy nie planujemy eksponowania oryginałów prac. Prosimy o nadsyłanie dobrej jakości wydruków, w formacie A4 – A3.
Na odwrocie każdego z wydruków powinny znaleźć się: imię i nazwisko autora, tytuł pracy, tytuł książki, do której wykonana została ilustracja, numer telefonu autora. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru prac przeznaczonych do prezentowania na wystawie.

Prosimy o równoczesne przesłanie Formularza zgłoszenia na warszawski adres Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, gdzie przygotowywany będzie Katalog:

Lidia Sadowska
Polskie Towarzystwo Wydawców Książek
ul. Świętokrzyska 30 lok. 156 (V klatka), 00-116 Warszawa
tel. (22) 850 34 76,
kom. 600 871 810
e-mail: ptwk@ptwk.pl

 

za www.targiksiazki.pl

Kategorie: Nagrody