Klub Proza: Poezja żydowskich kobiet, zapisy na zimowe Bookowisko oraz wieczory filmowe

Klub Proza: Poezja żydowskich kobiet, zapisy na zimowe Bookowisko oraz wieczory filmowe

Przegląd

W najbliższych dniach, podczas spotkań literackich w klubie Proza, porozmawiamy o kobiecej poezji jidysz oraz o roli jedzenia w kulturze. Zbliża się także zimowe Bookowisko – warto już dziś pomyśleć o zapisach.

W czwartek 17 stycznia o 19.00 Joanna Lisek – autorka przełomowej publikacji „Kol isze – głos kobiet w poezji jidysz” (Wydawnictwo Pogranicze) opowie, w ramach cyklu Irka Grina Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze”, o twórczości żydowskich kobiet. Natomiast dzień później, 18 stycznia o 18.00, Agnieszka Drotkiewicz i Tessa Capponi-Borawska, opowiadając o swojej książce „Smak kwiatów pomarańczy” (Wydawnictwo Czarne), przybliżą nam kulturę i historię różnych rejonów świata czytaną przez pryzmat jedzenia. Na oba spotkania jest wstęp wolny.

Zbliża się także pierwsza w tym roku edycja Bookowiska, czyli wyprzedaży domowej literatury. Tym razem spotkamy się 26 stycznia od 11.00 do 16.00, na drugim piętrze siedziby Wrocławskiego Domu Literatury, w klubie Proza. Impreza odbędzie się pod hasłem książka na zimę i z pewnością znajdziemy tu mnóstwo ciekawych pozycji na długie, zimowe wieczory. Jeśli mamy za dużo książek w domu, chcemy je sprzedać lub wymienić na inne, to wydarzenie jest idealną propozycją. W Bookowisku każdy może wziąć udział jako wystawca. W tym celu trzeba jednak wcześniej zarezerwować sobie bezpłatne miejsce. Informacje dotyczące zapisów znajdują się na stronie: www.domliteratury.wroc.pl. Warto się pośpieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona.

Nie zabraknie w Prozie także cyklicznych atrakcji dla kinomanów. We wszystkie niedziele o 19.00 warto wybrać się na bezpłatne seanse filmowe z cyklu „Laureaci Oscarów”. To kontynuacja projektu, jednak w rozszerzonej formule. Teraz w niedzielne wieczory obejrzymy filmy nagrodzone Oscarem w którejkolwiek z kategorii. Można spodziewać się więc rozmaitych gatunków, ale z pewnością samych dobrych produkcji. Wstęp wolny.

Ponadto co tydzień odbywają się „Filmowe poniedziałki”. Tu z kolei czeka nas pokaz filmu niespodzianki połączony z dyskusją o kinie. Na film można wybrać się w każdy poniedziałek o 19.00, wstęp jest wolny, a dodatkowo podczas poniedziałkowych wieczorów filmowych w Prozie obowiązują rabaty na barze.

Kto chce poznać przed seansami tytuły filmów wyświetlanych w Prozie, powinien zapisać się do newslettera na stronie Wrocławskiego Domu Literatury www.domlitertaury.wroc.pl

Kategorie: Wydarzenia