Odkryj fascynujący świat Biblii

Książki obrazkowe, przeżywające dziś swój renesans, mają niezaprzeczalny urok i powszechnie wzbudzają zachwyt. Nowa propozycja Edycji Świętego Pawła pt. „Bohaterowie Biblii”, stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach, ma wszystko, by podbić serca i dzieci, i ich rodziców. Jest bowiem szczególna.

Historie biblijnych bohaterów: Noego, Mojżesza, Dawida, królowej Estery, Maryi i Józefa, Jezusa, ubogiej wdowy oraz Pawła Apostoła są tu opowiedziane niestandardowo: poprzez barwne ilustracje z mnóstwem szczegółów. Bo to obrazy pełnią tu rolę nadrzędną. Krótki tekst je jedynie dopełnia.

Książka doskonałe łączy naukę z zabawą – dziecko może wykazać się spostrzegawczością, odnajdując np. przedmioty niepasujące do biblijnych czasów, takie jak grill czy konewka, które „omyłkowo” wkradły się na strony podczas powstawania ilustracji. Rozwija jego zmysł obserwacji i pamięć, pomaga ćwiczyć koncentrację oraz poszerza słownictwo. Przekaz obrazkowy, co jest celem książek typu picture book, zachęca dziecko do aktywnego opowiadania i tworzenia swojej własnej historii. Tym samym dając nieograniczone pole popisu dla dziecięcej wyobraźni.

Dla rodziców to świetny pomysł na twórcze wykorzystanie czasu z dziećmi. Dla dzieci – niebanalny sposób, by odkryć fascynujący świat Biblii. A dla jednych i drugich – doskonała forma rozrywki.
Za tekst odpowiadał dobrze znany i lubiany przez dzieci ks. Bogusław Zeman SSP, autor m.in. „Przygód słonika Bombika”– zbioru pięciu opowieści o jedynym na świecie łaciatym słoniu. Zachwycające ilustracje, z precyzją i dbałością o każdy szczegół, przygotował zaś Artur Nowicki, autor wielu różnorodnych projektów graficznych przeznaczonych dla małego odbiorcy .

„Bohaterowie Biblii” to książka, która doskonale sprawdzi się jako prezent. Jest okazała, jej wymiary to 23 na 31 cm, wydrukowana na kartonie, a więc trwała i wytrzymała.

 

https://ehurtownia.edycja.com.pl/