Gdańsk: Cykl spotkań z literaturą faktu

Gdańsk: Cykl spotkań z literaturą faktu

Przegląd

W Instytucie Kultury Miejskiej rozpoczyna się dzisiaj Non-fiction – cykl spotkań i paneli dyskusyjnych z udziałem najciekawszych nazwisk ze świata literatury faktu i dokumentu.

„Od grudnia do maja w Instytucie Kultury Miejskiej spotkamy się i porozmawiamy z autorami najgłośniejszych polskich książek non-fiction. Będą naszymi przewodnikami po reporterskim świecie, poznamy kulisy ich pracy, zgłębimy najbardziej intrygujące tematy” – zapowiada Ana Matusevic , koordynatorka cyklu.

Będą to tematy przekrojowe, a książka – reportaż stanie się jedynie punktem wyjścia do dyskusji. Pierwsze spotkanie, odbędzie się już dzisiaj 4 grudnia o godz. 18.00 i dotyczyć będzie śledztw biograficznych. O swojej pracy nad książkami opowiedzą: Klementyna Suchanow, autorka m.in.: Gombrowicz. Ja, geniusz, oraz Mirosław Wlekły, który podążył śladami Tony’ego Halika w książce Tu byłem. Tony Halik. Przed każdym spotkaniem i po nim w Instytucie Kultury Miejskiej dostępne będą książki gości.

„Klementyna Suchanow i Mirosław Wlekły zmierzyli się z życiem postaci legendarnych dla polskiej kultury. Jest to okazja do zadania kluczowych pytań: Kim jest biograf? Czy powinien być ‚bezwzględny’? Gdzie są granice etyki zawodowej?” – zapowiada Anna Burzyńska, która poprowadzi spotkanie.

24 stycznia odbędzie się spotkanie z Janem Błaszczakiem, autorem książki The Dom. Nowojorska bohema na polskim Lower East Side, oraz Marcinem Borchardtem, który ostatnio opublikował monografię Anioły nie znają wstydu. Transgresja w kinie Nowego Jorku. To właśnie artystyczny Nowy Jork ubiegłego wieku będzie tematem ich rozmowy.

 

 

więcej na stronie Instytutu Kultury Miejskiej

 

Kategorie: Wydarzenia