„Życie to nie przeszkoda, aby być szczęśliwym!”

Przegląd

„Nie zmieniłbym niczego!” to książka pełna optymizmu i entuzjazmu, ucząca radości i afirmacji życia. Doskonała zarówno dla życiowych malkontentów, jak i  poszukujących historii opartych na faktach. Prawdziwych, szczerych i mądrych, a przy tym niepozbawionych humoru.

Bohater, a zarazem autor książki – Sammy Basso, mały wielki człowiek – jak sam siebie nazywa – zabiera Czytelników w niezwykłą przygód podróż przez Stany Zjednoczone legendarną Route 66. Pokazując diametralnie odmienne oblicza Ameryki: opustoszałe przestrzenie przemierzane przez motocyklistów, wielkie metropolie pełne drapaczy chmur, archaiczny spokój amiszów czy roziskrzone światła Las Vegas, przeprowadza przez niełatwą drogę własnego życia. A czyni to w charakterystyczny dla siebie sposób – ciepły i pełen humoru. Mimo choroby – Sammy cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną pod nazwą progeria, nie zamierza spocząć na laurach. Bo przed nim jest jeszcze tyle rzeczy do odkrycia. Zaś „życie – jak podkreśla – to nie przeszkoda, aby być szczęśliwym!”. Książka tchnie optymizmem i radością. Stanowi frapującą opowieść  o fascynującym i niezwykle dojrzałym życiu włoskiego dwudziestolatka, który jest jak jeden na milion – i to wcale nie ze względu na chorobę.

„Nie wiem, dlaczego ludzie niekiedy dziwią się, że ktoś, kto cierpi na poważną chorobę, jest w stanie robić kawały i śmiać się. Przecież on jest przede wszystkim człowiekiem, a dopiero potem chorym” – podkreśla Sammy. Książka, owszem, przybliża progerię, ale nie ma tu epatowania nieuleczalną chorobą, wręcz przeciwnie – jest afirmacja życia, wszak póki żyjemy, wszystko jest możliwe. Sammy udowadnia to każdego dnia, mimo ograniczeń realizując swoje marzenia, te duże i te całkiem malutkie, oraz zdobywając coraz to nowych przyjaciół na całym świecie . Obficie dzieli się przy tym swoimi dojrzałymi, acz niepozbawionymi humoru przemyśleniami, z szelmowskim uśmiechem zwracając się do wszystkich życiowych niedowiarków z pytaniem: „Ale o co wam chodzi? Co niby miałoby wam się nie udać?”.

https://ehurtownia.edycja.com.pl/

Kategorie: Literatura