„Anielski Patrol” na mikołajki

Przegląd

Mikołajki tuż-tuż i wielu z nas poszukuje pomysłów na prezent. Chętnie Wam w tym pomożemy. Mamy propozycję nie do odrzucenia. Serię „Anielski Patrol”, składającą się aż z trzech tomów, autorstwa Karen Kingsbury. „Druga szansa”, „Nowe życie”, „Ocalić miłość” to książki, które na polskim rynku wyszły nakładem Edycji Świętego Pawła.

Karen Kingsbury to autorka, która na swoim koncie ma ponad 7 mln sprzedanych książek. Spośród ponad 30 napisanych przez nią tytułów, wiele stanowiło kanwę dla scenariuszy filmowych. Pisarka mocno akcentuje wartości oparte na silnej więzi z Bogiem oraz miłości między ludźmi. Jej proza, przepełniona uczuciami, uczy wiary i nadziei, wrażliwości oraz dostrzegania dobra wokół nas. A to w dzisiejszym świecie wartości nie do przecenienia.

Druga szansa”

Bohater „Drugiej szansy” to świetnie zapowiadający się bejsbolista Tyler Ames, który marzy o grze w pierwszej lidze. Gdy jest niemal u celu, doznaje poważnej kontuzji, która uniemożliwia mu dalszą karierę sportową. Marzenia, którym podporządkował całe dotychczasowe życie, w jednym momencie legły w gruzach. Chłopak staje na początku drogi. Na nowo musi odbudować relacje z rodzicami i miłością swego życia – Sami Dawson. Na ratunek przybywa Anielski Patrol.

Czy Tyler skorzysta z drugiej szansy danej przez los? Uświadomi sobie, że wszystko jest możliwe, a nasze życie pełne jest małych cudów? Jaką rolę ma do spełnienia tajemnicza Virginia, z którą jego losy skrzyżowały się w domu opieki społecznej? Na te pytania daje odpowiedź pierwsza z książek z serii „Anielski Patrol”.

 

 „Nowe życie”

Tym razem bohaterami są Marcus Dillinger, miotacz mistrzowskiej drużyny Dodgersów, i Mary Catherine Clark, śmiertelnie chora dziewczyna. Marcus to przyjaciel Taylera, a Mary Catherine – Sami, postaci pierwszoplanowych pierwszego tomu w ramach serii „Anielski Patrol” („Druga szansa”). Marcusa poznajemy w chwili, gdy razem z Taylorem w niebezpiecznej dzielnicy Los Angeles postanawia otworzyć centrum dla młodzieży. Mary Catherine – gdy dowiaduje się, że zostało jej pół roku życia.

Jak potoczą się ich losy? Co zrobią z rodzącym się między nimi uczuciem? Dlaczego Mary Catherine będzie chciała wyjechać do Ugandy? Jak w tej sytuacji zachowa się Marcus? I jaką rolę będzie miał do spełnienia Anielski Patrol? Druga część trylogii z pewnością zaspokoi ciekawość czytelników.

 

„Ocalić miłość”

W „Ocalić miłość” powracamy do dobrze znanych już postaci. Przed Anielskim Patrolem najtrudniejsza z misji. Już tylko dwa tygodnie dzielą Mary Catherine od wyjazdu do Ugandy. Czas, który jej pozostał na ziemi, chce poświęcić afrykańskim dzieciom, przebywającym w sierocińcu. Jest to dla niej bardzo ważne, gdyż ma świadomość, że sama nigdy nie będzie mamą. Cały czas walczy też z uczuciem do Marcusa. Jej miłość do niego nie słabnie mimo dzielącej odległości. Dzięki interwencji Anielskiego Patrolu Marcus dowiaduje się o sytuacji ukochanej. Jedzie do Ugandy…

Przytoczone pozycje są pełne wzruszeń, niespodziewanych zwrotów akcji, dają pozytywne przesłanie. Uczą wrażliwości na innych, a także – może przede wszystkim –  dostrzegania śladów działania i obecności Boga w życiu. Każą wierzyć w małe i większe cuda, a wciągający język powoduje, że czyta się je z zapartym tchem. To wymarzona lektura na długie jesienno-zimowe miesiące. Mimo że każdą z części serii można czytać osobno, dopiero razem stanowią zamkniętą całość. Polecamy.

 

Kategorie: Literatura