„Zdrowe słodkości” najlepszą książką na jesień w kategorii poradniki

Przegląd

Książka Agnieszki Nitsu „Zdrowe słodkości. Motywacja i porady na zdrowe życie” została wybrana przez internautów najlepszą książką na jesień w kategorii poradniki. Organizatorem plebiscytu był portal granice.pl

„Zdrowe słodkości” to poradnik dla wszystkich, którzy chcą jeść słodycze bez wyrzutów sumienia. Agnieszka Nitsu jest dietetykiem i autorką bloga www.aktywnezywienie.pl. W książce dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami, daje wskazówki dotyczące zdrowego sposobu odżywiania i motywuje do zmiany złych nawyków żywieniowych. Słodkiego smaku nie trzeba sobie odmawiać, pod warunkiem jednak, że nie sięgamy po słodycze ze sklepowej półki, a przygotujemy je sami ze zdrowych, wartościowych produktów.

 

Czy słodycze mogą być zdrowe? Naturalnie. Sekret tkwi w stosowaniu zdrowych zamienników. Wystarczy białą mąkę zamienić na gryczaną, owsianą, jaglaną lub kokosową, biały cukier zamienić na erytrol, ksylitol lub cukier kokosowy, wykorzystać słodycz jabłek, marchwi czy dojrzałych bananów, a rafinowany olej i margarynę zastąpić olejem kokosowym lub masłem klarowanym. Książka zawiera blisko 150 przepisów na zdrowe słodkości – ciasta, desery i koktajle, przygotowane ze zdrowych, nieprzetworzonych produktów, bez cukru, mąki pszennej, nabiału i utwardzanych tłuszczów. Doskonała na prezent dla każdej osoby ceniącej zdrowy styl życia oraz dla wszystkich, którzy potrzebują motywacji i porad, by na taki styl życia przejść. Smacznego i na zdrowie!

Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: BIS