Tegoroczni zwycięzcy z Oficyny Wydawniczej „Impuls”

Tegoroczni zwycięzcy z Oficyny Wydawniczej „Impuls”

Przegląd

67 nowości wydawniczych rywalizowało w 15 kategoriach o uznanie jurorów i internautów w konkursach i plebiscytach „Najlepsza książka psychologiczna i popradnik 2018″ i „Najlepsza książka na jesień 2018″. W głosowaniu oddano ponad 55 tysięcy głosów. Po które książki wydane w ostatnich miesiącach warto więc sięgnąć?

– Już po raz dziesiąty w plebiscycie organizowanym przez redakcję serwisu Granice.pl wybieramy  „Najlepsze książki na psychologiczne i poradnik” i „Najlepsze książki na jesień” – mówi Sławomir Krempa, redaktor naczelny portalu. – Piętnaście konkursowych kategorii pozwala na wskazanie najbardziej interesujących premier wydawniczych minionych miesięcy. Wyboru dokonuje grono profesjonalistów zajmujących się rynkiem książki oraz – równolegle – czytelnicy, głosując za pośrednictwem stron internetowych www.ksiazkanajesien.pl i www.ksiazkapsychologiczna.pl
W ten sposób w naszym plebiscycie odbija się jak w zwierciadle polski rynek książki, panujące na nim mody i trendy.


Tegoroczni zwycięzcy z Oficyny Wydawniczej „Impuls”


poleca Impuls

Wydawnictwo „Impuls” po sukcesach ubiegłorocznych edycji plebiscytów nie zwolniło tempa – nabraliśmy apetytu na więcej!  Już pierwszego dnia targów w Krakowie (25.10.2018) otrzymaliśmy wiadomość o dwóch nagrodach dla naszych publikacji, które z dumą odebraliśmy w czwartkowe południe a teraz  prezentujemy:

1)   w kategorii „Samorelizacja”  tytuł Najlepszej Książki Psychologicznej i Poradnik  w roku 2018, a tym samym pierwsze miejsce, zdobyła publikacja Komu potrzebni są naukowcy?, autorstwa Moniki Golonki;
2)   w kategorii „Dla rodziców”  Najlepszą Książkę  na Jesień 2018 a tym samym pierwsze miejsce zdobyła publikacja Sandry Glej pt. Praktyczny poradnik terapii wad wymowy.

 Komu sa potrzebni naukowcyPRAKTYCZNY PORADNIK TERAPII WAD WYMOWY
poleca Impuls

Kilka słów o nagrodzonych tytułach:

Najlepsza Książka Psychologiczna i Poradnik:

poleca Impuls Jurorzy proponują nową publikację Moniki Golonki Komu potrzebni są naukowcy? (Oficyna Wydawnicza Impuls). Naukowcy obdarzani są ogromnym zaufaniem, a osoby z tytułem profesora cieszą się w Polsce największym szacunkiem społecznym.

Uprawianie nauki kojarzy się na ogół z pasją poznawania rzeczywistości i dzielenia się odkryciami, niezależnym myśleniem, bezinteresownością, wolnością. Tym też zachęcani są uzdolnieni ludzie do wyboru kariery naukowej. Szybko jednak okazuje się, że rzeczywistość znacznie odbiega od ideałów.

Niniejsza książka powstała w wyniku poszukiwania odpowiedzi na te pytania. Metodą temu służącą była analiza literatury krajowej i zagranicznej, raportów, danych i rezultatów badań, tekstów źródłowych, archiwalnych artykułów Harward Business Review (od 1922 roku), a także współczesnego systemu organizacji badań naukowych, dokumentów strategicznych, dotyczących rozwoju badań naukowych i szkolnictwa wyższego (w Unii Europejskiej i Polsce), systemu finansowania i ewaluacji prac badawczych oraz rynku wydawnictw naukowych i organizacji akademickich, jak i transferu wyników badań do praktyki społeczno-gospodarczej. Praca nad książką trwała od 2014 do 2018 roku. Badania nie były finansowane z żadnych zewnętrznych źródeł.
poleca Impuls

Najlepsza Książka  na Jesień 2018:

poleca ImpulsRodzicom jurorzy i internauci zgodnie proponują sięgnięcie po książkę Sandry Glej Praktyczny poradnik terapii wad wymowy (Oficyna Wydawnicza Impuls). Wady te coraz częściej występują już u bardzo małych dzieci, z czasem tylko się pogłębiając.

Impulsem do stworzenia książki było niezadowolenie z dostępnej literatury logopedycznej, w której ciągle czegoś brakowało: albo forma była nieprzejrzysta, albo zgromadzony materiał wyrazowy był niedobrany właściwe, przez co sama autorka poświęcała dużą część swojego czasu na wyszukiwanie odpowiednich wyrazów do ćwiczeń. Poradnik został napisany z myślą o początkujących logopedach, którzy prosto po studiach trafili do zacisznego gabinetu logopedycznego i rozpoczynają pracę pełni wiedzy oraz nadziei, pomocny może być także dla logopedów-praktyków, nauczycieli i rodziców.

Celem Autorki było usystematyzowanie i podanie najważniejszych praktycznych informacji oraz wskazówek potrzebnych w codziennej praktyce i terapii. Wszystko zostało napisane w jak najbardziej przejrzystej formie, aby ułatwiać korzystanie z poradnika i żeby służył on w razie trudności na każdym kroku.

Sandra GlejGlej Sandra

ukończyła filologię polską ze specjalnością nauczycielską oraz Podyplomowe Studium Logopedyczne na Uniwersytecie Opolskim. Pracowała czynnie w zawodzie logopedy od ukończenia studiów w Publicznym Przedszkolu w Przeczy i Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim. W swojej pracy z pasją i oddaniem niosła pomoc dzieciom z wadami wymowy. Wolny czas spędza podróżując lub nadrabiając zaległości filmowe i książkowe.


Czytelnikom dziękujemy za oddane głosy, za wsparcie i sympatię, a naszym wyjątkowym Autorom gratulujemy zacnych tytułów i wyróżnień: Najlepszej Książki Psychologicznej i Poradnik 2018 oraz Najlepszej Książki na Jesień 2018! Organizatorom plebiscytów Granice.pl dziękujemy za współpracę oraz za kolejne dostrzeżenie wyjątkowych książek naszego wydawnictwa.

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Impuls