Coś dla dziewczyny i dla chłopaka

Przegląd

Z przyjemnością prezentujemy informacje o dwóch książkach dla nastolatków: „Powerbook dla dziewczyn” oraz „Powerbook dla chłopaków” autorstwa fińskiej pisarki Jenni Pääskysaari. Książki skierowane są do młodych czytelników, zmagających się z trudami i przeżyciami okresu dojrzewania.

                                                

Każda z nich zawiera zbiór porad dotyczących tego, co dla dorastającego młodego człowieka zaczyna stanowić problem: skupia się na relacji nastolatka ze społeczeństwem, rodziną, rówieśnikami; jest swoistym drogowskazem w tym, jak być dobrym dla innych, ale przede wszystkim dla siebie. Porusza trudne tematy związane z samoakceptacją, seksualnością, atrakcyjnością fizyczną oraz chęcią bycia dobrym synem czy córką.

 

„Powerbook dla chłopaków” oraz „Powerbook dla dziewczyn” to motywujące, przepełnione na pozór oczywistymi, choć często lekceważonymi radami dla młodych ludzi, książki. Pomagają zarówno oswoić, jak i zaakceptować zmiany towarzyszące nastoletniemu czytelnikowi oraz zmierzyć się z oczekiwaniami innych osób. Będą idealnym prezentem dla dorastającego młodego człowieka.

 

Jenni Pääskysaari, Powerbook dla dziewczyn

przekład: Iwona Kiuru

liczba stron: 144

oprawa twarda

Życie nastolatki bywa skomplikowane. Nawiązywanie przyjaźni, problemy z własną cielesnością czy sprostanie wymaganiom, jakie stawiają dorośli to codzienność młodych dziewczyn. „Powerbook dla dziewczyn” jest głosem, jaki chciałaby usłyszeć każda nastolatka. Zawiera inspirujące teksty, które wyjaśniają, jak radzić sobie z uczuciami, rozwijać zdolność i spełniać marzenia. Książka podnosi na duchu i udowadnia, że nastolatki mogą stać się superbohaterkami.

 

Jenni Pääskysaari, Powerbook dla chłopaków

przekład: Bolesław Ludwiczak

liczba stron: 160

oprawa twarda

Współczesny nastolatek nie ma lekko. Presja otoczenia, by być najlepszym, bardzo osłabia wiarę we własne możliwości. „Powerbook dla chłopaków” to zbiór motywacyjnych myśli, które inspirują i udowadniają, że każdy młody człowiek jest niepowtarzalny. Teksty o odwadze, tolerancji i kochaniu pokazują, że męskość to nie tylko silna dłoń, ale i silne serce. Książka porusza także tematykę uzależnień, świadomości seksualnej i wiary. Doskonała pozycja dla każdego nastolatka, pragnącego zrozumieć świat dorosłych, w który wkracza.

 

 

 

Kategorie: Edukacja