Rusza nabór do Pracowni Stacji Literatura 24

Rusza nabór do Pracowni Stacji Literatura 24

Przegląd

Tym razem na zajęcia przeznaczone zostaną cztery dni, a ich łączny czas będzie nie krótszy niż siedem godzin. Dostępne są już informacje o prowadzących warsztaty, tematach zajęć oraz nagrodach i wyróżnieniach, na jakie mogą liczyć uczestnicy.

Można już przesyłać zgłoszenia do sześciu grup:
PRACOWNIA KRYTYCZNA: Krytyk z uczelni
PRACOWNIA OPOWIEŚCI: Debiuty prozą
PRACOWNIA PIERWSZEJ KSIĄŻKI: Debiuty poetyckie laureatów projektów
PRACOWNIA PO DEBIUCIE: Drugi i kolejny tom poetycki
PRACOWNIA PRZEKŁADOWA: Nowe głosy z Europy
PRACOWNIA TWÓRCZA: 14. Połów. Poetyckie debiuty 2019

Osoby, które nie znajdą się w wąskim finale Pracowni opowieści oraz Pracowni twórczej, zostaną wyróżnione zaproszeniem do udziału w zajęciach w ramach dwóch grup:
PRACOWNIA OTWARTA PROZĄ: Przed debiutem prozatorskim
PRACOWNIA OTWARTA WIERSZEM: Przed debiutem poetyckim

W ostatniej edycji festiwalu napłynęło blisko pół tysiąca zgłoszeń, a do udziału w zajęciach zaproszonych zostało dwieście osób. O sukcesie inicjatywy świadczą opinie, w których chwalone były: „Wspaniały klimat i formuła zajęć”.

Laureaci projektów realizowanych w ramach pracowni wydają książki i odnoszą sukcesy. Wystarczy tylko wspomnieć debiut Agaty Jabłońskiej wyróżniony m.in. Silesiusem, nagrodą im. K. Iłłakowiczówny oraz nominacją do Nagrody Literackiej Gdynia.

Efektami ostatniej edycji będą m.in. wydanie czterech książek, a także dalsza współpraca redaktorów Biura z kilkudziesięcioma poetami, prozaikami i tłumaczami. Nietrudno zauważyć, że zajęcia mają wpływ na pojawienie się ciekawych zjawisk, osobowości i nurtów na mapie najnowszej literatury.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach przyjmowane są poprzez formularz (link poniżej) do 28 lutego 2019 roku. Wysyłka zgłoszenia jest jednoznaczna z deklaracją udziału w zajęciach w Siennej w ramach pracowni Stacji Literatura 24.

Szczegółowe informacje dotyczące każdej z pracowni znajdują się na podanych poniżej stronach internetowych. Podstawami do zakwalifikowania będą: kompletnie wypełniony formularz zgodny z wytycznymi dla danej pracowni oraz w przypadku wybranych pracowni opłata organizacyjna.

Kategorie: Szkolenia, Wydarzenia