Krótka Historia

Przegląd

W bestsellerowej serii KRÓTKA HISTORIA wydawanej przez Wydawnictwo RM ukażą się kolejne części – Krótka historia psychologii i Krótka historia archeologii.

 

Krótka historia psychologii Joanny Zaręby to fascynująca opowieść o skomplikowanym świecie ludzkiego umysłu oraz drodze, jaką przeszliśmy od starożytności w odkrywaniu jego sekretów. Korzenie nauki sięgają aż do starożytnej Grecji, a zajmowali się nią najwybitniejsi przedstawiciele każdej epoki – od Platona i Arystotelesa, Kanta, Freuda i Junga po Philipa Zimbardo.

Z kolei Krótka historia archeologii Briana Fagana zabiera nas w podróż po historii genialnych archeologów i odkryć, które zmieniły sposób postrzegania świata. Poznajemy nieznane fakty o sztuce naskalnej epoki lodowcowej, dowiadujemy się, co znaleziono w pierwszej osadzie kolonistów angielskich w Jamestown oraz jakie tajemnice skrywają Stonehenge i Pompeje. Obserwujemy, jak przez setki lat osiągano coraz wyższy poziom techniczny i budowano ogólnoświatowy sukces archeologii.

Seria książek KRÓTKA HISTORIA cieszy się uznaniem uczonych i ambitnych czytelników na całym świecie. Pochlebne opinie pojawiały się m. in. w brytyjskim dzienniku The Guardian czy amerykańskim tygodniku The Weekly Standard.

Książki ukażą się pod patronatem TVP Historia, portali Smart Age i Historia.org.pl oraz magazynu Świat Elit.

Kategorie: Edukacja