Kieszonkowa historia. Nowa seria książek historycznych od Wydawnictwa RM

Przegląd

Wydawnictwo RM przygotowuje nową serię książek historycznych – KIESZONKOWA HISTORIA, w której będą ukazywać się tytuły wprowadzające w zagadnienia historii militarnej. Niedługo na półki księgarń trafią pierwsze cztery tomy – Wikingowie. Najeźdźcy z morza, Czołgi. Stulecie broni pancernej, Gladiatorzy. Krwawe igrzyska i Rycerze. Ludzie honoru.

                                                                       

Od IX do XI wieku wikingowie wzbudzali postrach w Europie. Uderzali niespodziewanie i gwałtownie, rabując i porywając ludzi w niewolę. Chociaż zwykle pozostawiali po sobie tylko zgliszcza, ich wyprawy i kontakty z przedstawicielami różnych kultur wywarły nieodwracalny wpływ na kształt całego kontynentu. Jak naprawdę wyglądało życie tych nordyckich wojowników? Przekonamy się, gdy sięgniemy po książkę Wikingowie. Najeźdźcy z morza.

                                                                           

Z kolei w książce Czołgi. Stulecie broni pancernej znajdziemy informacje, jak przebiegał rozwój czołgów od ich powstania po współczesność. Dowiemy się, dlaczego w czasie II wojny światowej wykorzystywano je w niemal wszystkich walkach oraz jak wyglądały w zależności od doktryn militarnych poszczególnych państw. Pozycja obowiązkowa dla każdego wielbiciela militariów.

Tom Rycerze. Ludzie honoru odsłoni przed nami prawdziwe oblicze świata rycerzy, wokół którego przez wieki narosło wiele mitów i legend. Naprawdę byli tak szlachetni i honorowi, jak się powszechnie uważa? Czy zbroja rzeczywiście ważyła nawet kilkadziesiąt kilogramów? Z kolei w części Gladiatorzy. Krwawe igrzyska przeczytamy o codzienności wojowników, zmuszanych do brutalnej walki ku uciesze ludu rzymskiego. Czy gladiator mógł uniknąć śmierci na arenie? Jak wyglądało przygotowanie do krwawych rozgrywek?

Książki ukażą się pod patronatem TVP Historia oraz Uważam Rze Historia.

Kategorie: Historia