Jedna z najważniejszych premier tego roku – bestsellerowe „Małe ogniska” Celeste Ng od 3 października w księgarniach!

Przegląd

Nieczęsto zdarza się, że do Polski trafiają takie książki, jak ta. A jeśli już, to zawsze ich pojawienie się na rynku jest szeroko komentowane i uznawane za wielkie wydarzenie. Powiedzieć, że „Małe ogniska” to bestseller, to jak nic nie powiedzieć – takie hasła można przypisać wielu tytułom. Niewiele z nich jednak wywoływało aż takie poruszenie, jak powieść Celeste Ng. Dość powiedzieć, że kilkadziesiąt magazynów, stacji radiowych i portali internetowych uznało ją za najlepszą książkę roku, to jeszcze zanim trafiła ona do sprzedaży, już powstały plany przeniesienia jej na ekran. Plany, które obecnie są realizowane i prawdopodobnie już w przyszłym roku doczekamy się „Małych ognisk” w formie serialu.

Entuzjastycznych recenzji powieści Celeste Ng było tak wiele, że nie jesteśmy w stanie ich wszystkich Państwu przytoczyć. Musielibyśmy uczynić z nich oddzielną kilkudziesięciostronicową publikację, a i tak to wciąż byłoby mało – od kilku tygodni bowiem książka jest w rękach polskich recenzentów i spływające od nich słowa zachwytu nad prozą Ng są tak poruszające, że zasługiwałyby na znalezienie się w takiej „książce pełnej pięknych recenzji”.

Czy i do Was, szanowni Państwo, przemówi historia opowiedziana przez amerykańską pisarkę – nie wiem. Wiem jednak, że wszyscy zasługujemy na to, by czytać literaturę stojącą na tak wysokim poziomie. Dlatego z dumą przedstawiam nasze „Małe ogniska” – w załączniku poznacie je bliżej.

Do szerokiej sprzedaży książka trafi 3 października. Już teraz można ją kupić w księgarni wydawnictwa Papierowy Księżyc z dużym rabatem.

Kategorie: Literatura