Festiwal Literatury dla Dzieci – 5. edycja i akcja crowdfundingowa

Festiwal Literatury dla Dzieci – 5. edycja i akcja crowdfundingowa

Przegląd

W ubiegłym roku zaledwie co trzeci Polak miał w ręku jakąkolwiek książkę. Co zrobić by zmienić ten stan rzeczy? Zaszczepić w dzieciach miłość do literatury! Właśnie ten cel przyświeca twórcom Festiwalu Literatury dla Dzieci, który od czterech lat odbywa się w największych polskich miastach (Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku).

Podczas dotychczasowych edycji zorganizowanych zostało blisko 400 wydarzeń, goszczono ponad 150 pisarzy i artystów z trzech kontynentów, a w spotkaniach z nimi uczestniczyło prawie 35 000 dzieci.

Organizatorzy Festiwalu pokazują Literaturę dla dzieci w sposób niestandardowy, często w nieoczywistych lokalizacjach, także jako źródło innych sztuk; stąd w programie poza spotkaniami autorskimi i warsztatami znajdują się także wystawy, koncerty, gry miejskie, happeningi, spektakle czy projekcje filmowe.

W tym roku, już po raz piąty, Fundacja Burza Mózgów pracuje nad organizacją Festiwalu Literatury dla Dzieci w Gdańsku i Krakowie. W tym roku festiwal odbędzie się:

w Gdańsku w dniach 6 – 10 listopada 2018

w Krakowie w dniach 20 – 25 listopada 2018.

Po raz pierwszy w historii istnienia festiwalu, nie udało nam się otrzymać wsparcia finansowego ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować zbiórkę crowdfundingową na portalu Polakpotrafi.pl i tam powalczyć o idealny program festiwalu.

Dla wspierających przygotowaliśmy blisko 800 fantastycznych nagród, które otrzymaliśmy od naszych partnerów! Są to limitowane koszulki, wejściówki na atrakcyjne wydarzenia oraz m.in książki z autografami najpopularniejszych polskich pisarzy. Niezwykłe wsparcie okazali nam również ilustratorzy (np. Bohdan Butenko i Józef Wilkoń) przekazując swe oryginalne prace, które można kupić podczas zbiórki.

Link do kampanii na portalu Polak Potrafi: https://polakpotrafi.pl/projekt/5-edycja-festiwalu-literatury-dla-dzieci

Link do wydarzenia na Facebooku: https://web.facebook.com/events/2239848726237075/

Kategorie: Wydarzenia