Ruch renegocjuje warunki umów

Ruch renegocjuje warunki umów

Przegląd

Ruch ma być na krawędzi bankructwa: zalega z płatnościami dla wydawnictw, renegocjuje warunki umów, próbuje dojść do porozumienia z każdym wydawcą z osobna. Spółka zatrudniła firmę doradczą KPMG, która ma „obiektywnie ocenić sytuację na rynku prasy”. Jej prace mają jednak potrwać przynajmniej do końca br. – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Zobowiązania krótkoterminowe Ruchu w 2017 roku wyniosły 551,1 mln zł – to wzrost o ok. 100 mln złotych, natomiast przychody spadły z 1,46 do 1,34 mld zł. Spółka jest zadłużona w Alior Banku na 82,2 mln zł. W zeszłym roku kredyt udało się zredukować o 6,7 mln zł dzięki sprzedaży 11 nieruchomości. 83,5 mln zł mają stanowić gwarancje udzielone przez bank – w większości na zabezpieczenie płatności z tytułu zakupionych towarów. Natomiast zarząd spółki uważa, że segment detaliczny jest rentowny – EBITDA za 2017 r. wyniosła 19,2 mln zł.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/nie-widac-konca-negocjacji-ruchu-z-wydawcami-spolka-zatrudnila-firme-doradcza 

 

 

zob. także https://wirtualnywydawca.pl/2018/07/puls-biznesu-ruch-chce-sie-pozbyc-kioskow/

 

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Ruch