„Wszyscy jesteśmy inni”

Przegląd

W mediach społecznościowych zawrzało! Michał Piróg, osobowość telewizyjna, tancerz i choreograf, postanowił okazać wsparcie dla osób wykluczonych i zainicjować akcję „Wszyscy jesteśmy inni”. Jego poruszająca opowieść o własnych lękach i wykluczeniu spotkała się z ciepłym przyjęciem odbiorców i przyniosła efekt w postaci fali zwierzeń. Od kilku dni internauci dają czytelny sygnał, że oni także doświadczyli wykluczenia i nie godzą się na brak tolerancji.

Akcję wspiera również wydawnictwo Papierowy Księżyc, tym bardziej, że nawiązuje ona do historii Simona Spiera, bohatera powieści „Simon oraz inni homo sapiens”. Dlatego też zachęcamy do rozpowszechniania informacji o akcji i wspólnego wspierania osób wykluczonych.

Simon oraz inni homo sapiens

BECKY ALBERTALLI

ISBN: 978-83-65568-01-4
EAN: 9788365568014
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 302
Format: 130x200x20 mm

Ukrywający swoją orientację seksualną szesnastoletni Simon Spier uważa, że miejsce dramatów jest na scenie teatralnej. Jednak kiedy napisana przez niego wiadomość mailowa wpada w niepowołane ręce, pojawia się ryzyko, że jego wielki sekret ujrzy nagle światło dzienne. Simon pada ofiarą szantażu: jeśli nie zostanie swatem dla klasowego błazna, Martina, wszyscy dowiedzą się, że jest gejem. A co gorsza, w niebezpieczeństwie znajdzie się także Blue, chłopak, z którym Simon wymienia maile.

W wąskiej grupce przyjaciół Simona pojawiają się coraz częstsze spięcia, korespondencja mailowa z Blue z każdym dniem robi się coraz gorętsza, a spokojne dotąd życie Simona zaczyna się dziwnie komplikować. Niechętny wszelkim zmianom chłopak musi znaleźć sposób na wyjście ze swojego bezpiecznego kokonu, zanim zostanie z niego brutalnie wypchnięty – i to tak, żeby nie zrazić do siebie przyjaciół, uniknąć kompromitacji i nie zepsuć tego, co rodzi się między nim a najcudowniejszym i najbardziej tajemniczym chłopakiem, jakiego dotąd spotkał.

Przezabawna i niezwykle wzruszająca opowieść o dojrzewaniu i wychodzeniu z szafy współczesnego nastolatka – opakowana w historię nieporadnej pierwszej miłości – to zwalający z nóg debiut Becky Albertalli.

Albertalli przedstawia zdumiewająco trójwymiarowy, niebanalny świat Simona, w którym aż roi się od niezapomnianych postaci. Warto się delektować lekturą, ponieważ tylko raz można ją przeczytać po raz pierwszy. Zasługuje na podobną popularność jak „Gwiazd naszych wina”. – Entertainment Weekly

 

Kategorie: Literatura