„Twój Simon” – literacki fenomen w nowym wydaniu!

Bestsellerowa opowieść w nowym wydaniu!
Film na jej podstawie już wkrótce na ekranach kin!

 

 

Jeżeli lubicie mądre, niebanalne, zabawne i lekkie historie z mądrym przekazem, jeżeli nie boicie się kontrowersyjnych tematów i doceniacie wartościową literaturę dla młodzieży, jeżeli kochacie zabawnych, uroczych, absolutnie niepowtarzalnych bohaterów literackich – koniecznie musicie poznać Simona Spiera i jego historię. Historię, której przekaz jest prosty – „Każdy zasługuje na własną historię miłosną”.

„Twój Simon” (wcześniej wydany w Polsce jako „Simon oraz inni homo sapiens”) podbił serca czytelników na całym świecie, został obsypany nagrodami i przyniósł Becky Albertalli międzynarodową sławę, a już za tydzień na ekranach polskich kin zagości ekranizacja książki z udziałem najgorętszych młodych nazwisk Hollywood. W związku z tym przygotowaliśmy nowe wydanie powieści – tym razem w okładce filmowej.

FILM Z UDZIAŁEM NAJGORĘTSZYCH MŁODYCH NAZWISK HOLLYWOOD WKRÓTCE W KINACH!
Ukrywający swoją orientację seksualną szesnastoletni Simon Spier uważa, że miejsce dramatów jest na scenie teatralnej. Jednak kiedy napisana przez niego wiadomość mailowa wpada w niepowołane ręce, pojawia się ryzyko, że jego wielki sekret ujrzy nagle światło dzienne. Simon pada ofiarą szantażu: jeśli nie zostanie swatem dla klasowego błazna, Martina, wszyscy dowiedzą się, że jest gejem. A co gorsza, w niebezpieczeństwie znajdzie się także Blue, chłopak, z którym Simon wymienia maile.
W wąskiej grupce przyjaciół Simona pojawiają się coraz częstsze spięcia, korespondencja mailowa z Blue z każdym dniem robi się coraz gorętsza,
a spokojne dotąd życie Simona zaczyna się dziwnie komplikować. Niechętny wszelkim zmianom chłopak musi znaleźć sposób na wyjście ze swojego bezpiecznego kokonu, zanim zostanie z niego brutalnie wypchnięty – i to tak, żeby nie zrazić do siebie przyjaciół, uniknąć kompromitacji i nie zepsuć tego, co rodzi się między nim a najcudowniejszym i najbardziej tajemniczym chłopakiem, jakiego dotąd spotkał.
Przezabawna i niezwykle wzruszająca opowieść o dojrzewaniu i wychodzeniu
z szafy współczesnego nastolatka – opakowana w historię nieporadnej pierwszej miłości – to zwalający z nóg debiut Becky Albertalli.

Albertalli przedstawia zdumiewająco trójwymiarowy, niebanalny świat Simona, w którym aż roi się od niezapomnianych postaci. Warto się delektować lekturą, ponieważ tylko raz można ją przeczytać po raz pierwszy. Zasługuje na podobną popularność jak „Gwiazd naszych wina”. – Entertainment Weekly

W związku z polską premierą filmu „Twój Simon”, który 15 czerwca zagości na ekranach polskich kin, Wydawnictwo Papierowy Księżyc przygotowało nowe wydanie powieści Becky Albertalli – tym razem w okładce filmowej.

Kategorie: Literatura