Libby Jackson, autorka „Kosmicznych dziewczyn” w Polsce!

Libby Jackson, była dyrektor lotów w Brytyjskiej Agencji Kosmicznej i autorka książki „Kosmiczne dziewczyny” w ostatnią niedzielę na zaproszenie Wydawnictwa Kobiecego przyleciała do Warszawy.

Grafik dwóch dni spędzonych w Warszawie był bardzo napięty – z Libby chcieli się spotkać dziennikarze czołowych polskich magazynów, portali oraz stacji radiowych. Brytyjska specjalistka od kosmologii i lotów kosmicznych o swojej książce rozmawiała między innymi z redaktorami z Cosmopolitan, Twojego Stylu, RMF FM oraz RDC. W studiu Radia dla Ciebie autorkę „Kosmicznych dziewczyn” zaskoczyła niesamowita sytuacja, którą uwieczniła nawet na swoim Instagramie. Dziennikarka prowadząca audycję zaprosiła do studia swoją wnuczkę – wielką fankę kosmosu. Ta dziesięcioletnia dziewczynka w koszulce NASA płynną angielszczyzną przeprowadziła wywiad z Libby, pytając ją m.in. o podbój Marsa czy podróże w czasie. Autorka była pod ogromnym wrażeniem talentu i charyzmy tej małej fanki kosmosu.

Choć pod koniec pierwszego dnia wywiadów Libby czuła się bardzo zmęczona, nie przeszkadzało jej to, by po powrocie do hotelu przebrać się w dres i pobiegać w okolicach Pałacu Kultury. Jak sama twierdzi – uwielbia być tak zapracowana i cieszy się, że jej książka spotyka się zainteresowaniem polskich mediów. W nielicznych wolnych chwilach Libby poznawała Warszawę – zwiedziła warszawską Pragę i Starówkę, a także… zachwycała się polskimi pierogami i zupą kalafiorową.

O KSIĄŻCE

Pierwsza kobieta w kosmosie, naczelna lekarka NASA, autorka pierwszego podręcznika programowania. To tylko kilka bohaterek fascynującej książki jednej z największych brytyjskich ekspertek w dziedzinie kosmologii – Libby Jackson. To inspirujące biografie, które nie traktują w sposób tradycyjny ról dziewczynek i chłopców. „Kosmiczne dziewczyny” przedstawiają 50 historii kobiet, które wytyczyły drogę podróżom kosmicznym, udowodniając, że nauki ścisłe nie są zarezerwowane tylko dla mężczyzn. Interesujące opowieści łączy wspólny wątek. Kobiety, bez względu na epokę, w której dorastały, nie dały się powstrzymać ograniczeniom, jakie nakładało na nie społeczeństwo. Nie słuchały nikogo, kto by sugerował, że nie mogą czy nie powinny dążyć do spełnienia swoich ambicji. Pełne determinacji szły za wewnętrznym pragnieniem i nie dawały się zniechęcić.

Książka Jackson udowadnia, iż żaden z astronautów nie wylądowałby na Księżycu, gdyby nie wparcie kobiet.  Lektura „Kosmicznych dziewczyn” inspiruje oraz zachwyca miłośników wszechświata w każdym wieku.

Fragment książki:
„Kiedy kończyłam szkołę, dyrektorka wpisywała w kronikach klasowych motto: Sięgajcie samego nieba!, po czym dodała: Albo i wyżej. I to dotyczy każdego. Macie cały wszechświat na wyciągnięcie ręki”.

Libby Jackson – jedna z największych brytyjskich ekspertek w dziedzinie kosmologii, kierownik programu kosmicznego brytyjskiej Agencji Kosmicznej. Jej kariera w branży kosmicznej rozpoczęła się,

Kategorie: Literatura, Wydarzenia