Michel Eltchaninoff będzie podpisywał swoją książkę „Co ma Putin w głowie”19 maja o godz. 14.00 na stoisku Studia Emka (nr 189/V.) na Warszawskich Targach Książki

Przegląd

Michel Eltchaninoff

Co ma Putin w głowie?

Cena: 29.50 PLN

Ilość stron: 164

Oprawa: miękka

Format: 130 x 205

Rok wydania: 2015

ISBN: 978-83-64437-90-8

http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=566

W swoim eseju Michel Eltchaninoff próbuje odpowiedzieć na kardynalne pytanie, które od aneksji Krymu, celebrowanej w Rosji jako akt założycielski, wszyscy sobie stawiają: jakie pomysły i zamiary ma Putin w głowie, za progiem tego nieprzewidywalnego wieku? I tu w sukurs przychodzą rosyjscy filozofowie, którzy powinni pomóc nam w zrozumieniu jego strategii. To ich myślami i wskazaniami kieruje się dziś Władimir Władimirowicz. A wieją pomyślne wiatry na Kremlu dla piewców konserwatyzmu, Rosyjskiej Drogi i eurazjatyckiego imperium.

Coraz wyraźniej wyłania się doktryna, której od kilku lat zaczęto się domyślać. Jest ona skomplikowana, podobnie jak nieprzejrzysta i nieprzewidywalna jest osobowość samego Putina. Ale po zapoznaniu się i powtórnym przeczytaniu klasyków myśli rosyjskiej, po przeprowadzeniu wielu rozmów z poważnymi komentatorami, twórcami i animatorami życia intelektualnego Rosji, przeanalizowaniu wystąpień Władimira Putina od objęcia przezeń prezydentury, rysuje się pewien obraz. (…) Ta hybrydowa i zmienna doktryna zapowiada nam wszystkim niespokojną przyszłość. Dlatego warto się jej przyjrzeć bliżej.

[fragment]


Wydawnictwo Studio Emka
www.studioemka.com.pl
www.facebook.com/studioemka
wydawnictwo@studioemka.com.pl
tel.: 22 616-00-67, 628-08-38

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Studio Emka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.